Gece Cilt Bakımı

Herhangi bir sebepten dolayı oluşan cilt problemleri ve ilerleyen yaş sebebiyle ciltte oluşan hasarları kontrol altına almak hiç de zor değil. Yapman gereken tek şey, cilt tipini belirlemek ve ona ihtiyaç duyduğu içerikleri sunmak. Ve tabii ki bunu yaparken de zamanlamaya dikkat etmek!

Gündüz ve gece cilt bakımının birbirinden ayrı ürünler içermesinin aslında çok geçerli sebepleri var. Eğer cilt bakım rutinindeki ürünleri doğru zamanlarda uygulamazsan oluşturduğun rutinden yeterli verimi alamazsın. Bu nedenle mutlaka gece bakımının kendine has özelliklerini ve iyileştirici gücünü bilmelisin. Böylece doğru ürünleri en doğru zamanda cildine sunarak kusursuzluğu sloganın haline getirebilirsin!

Gece Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Vücudumuzun biyolojik saat olarak da isimlendirilen rutinine göre her gün belli saat aralıklarında belli reaksiyonlar gerçekleşiyor. Örneğin, sabahları öğle saatlerine göre daha kolay ve dinç uyanıyoruz. Bazı saatlerde daha rahat spor yaparken günün bazı saatlerinde kısa sürede yoruluyoruz. İşte tüm bunlar, vücut sistemimizin izlediği rutin ile alakalı.

Araştırmalar 23:00 – 03:00 arasında hücrelerin kendini en verimli şekilde yenilediğini gösteriyor. İşte cilt metabolizması da en çok bu saatler arasında çalışıyor. Yani gece sen uyurken cilt dokusunu oluşturan hücreler kendini yeniliyor, cilt kendini onarıyor ve güçleniyor.

Gece bakımının amacı ise bahsettiğimiz bu yenilenme sürecine destek olmak. Bu saatlerde cilt hücrelerindeki faaliyetleri destekleyen asitler ve moleküllerle cildin kendini onarma ve yenileme sürecini verimli bir şekilde geçirmesini sağlamak.

Gece Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Sana sunduğumuz bu ipuçları ile kendine kapsamlı bir gece bakım ritüeli oluşturabilirsin.

1. Cildindeki Makyajı Tamamen Temizle

Gün boyunca cildinde kalan makyajını akşam saatleri geldiğinde artık temizlemen gerekiyor. Özellikle  uyku öncesinde cildini mutlaka makyaj temizleyici ile tüm kozmetik ürünlerinden arındırmalısın.

Bu aşamada suya dayanıklı makyaj malzemeleri için üretilen ürünlerle göz çevresini ve dudaklarını düzgünce temizleyebilirsin.
Ardından yumuşak dokulu bir temizleme suyu ile cilt makyajını temizleyebilirsin.
Makyaj temizlerken kullandığın pamuğa hiç ürün gelmeyene kadar temizleme işlemine devam etmelisin.
Bu noktada yumuşak dokulu pamuklar ya da makyaj temizleme bezleri kullanmalısın.

2. Gözenekleri Temizleyerek Açan Ürünler Kullan

Gece bakımında gözeneklerin düzgünce temizlenmesi çok büyük önem taşıyor. Çünkü cildin yapısını destekleyen moleküllerin cildinde etkili olabilmesi için gözeneklerin temiz ve açık olması gerekiyor.

İlk adımda cilt tipine uygun bir yüz temizleme jeli ile başlamalısın. Nazikçe, oval hareketlerle jeli cildine uygulayabilirsin. Sonrasında ılık su ile cildini yıkayabilirsin.
Temizleme işlemine gözeneklerin içerisine nüfus ederek yoğun şekilde arındıran bir tonik ile devam etmelisin. Ancak bu sayede mikro boyuttaki ölü deri parçalarından, kir ve makyaj artıklarından tamamen kurtulabilirsin. Toniği cildine temiz ve yumuşak dokulu bir pamuk ile uygulayabilirsin. İşleme, pamuğa hiç cilt yağı gelmeyene kadar devam etmelisin.
Eğer çok gözenekli ve yağlı bir cilt yapısına sahipsen gece bakımının cilt temizliği aşamasında ince taneleri ile masaj yaparak gözenekleri arındıran bir peeling ürünü de kullanabilirsin. Bu aşamada L'Oréal Paris’in Şeker Peelingi koleksiyonu içerisinde yer alan formüllerden kendine uygun olanı tercih edebilirsin.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/gece-cilt-bakimi" }

3. Cildini Önce Ilık Sonra Soğuk Su ile Yıka

Cildini temizlerken ılık su kullanabilirsin. Fakat arındırma işlemi sonrasında yüzünü bir kere de soğuk su ile yıkamanda fayda var. Soğuk su cildinin sıkılaşmasına yardımcı olurken, cildini canlandırarak enerji verir.

4. Mutlaka Bir Serum Kullan

Gece bakımında mutlaka serum kullanmak gerekiyor. Özellikle de 20’li yaşlarının sonuna yaklaştıysan yaşlanma karşıtı etkisiyle ön plana çıkan bir serumu bakım ritüeline eklemelisin. Çünkü cilt serumları yoğun yapılarıyla ön plana çıkan etkili bakım ürünleridir. Özellikle gece rutinine dahil edilen serumlar, belli bir saatten sonra hücrelerin yenilenmesiyle birlikte serum mucizevi etkiye sahip ürünlere dönüşüyor.

Cilt serumları farklı bileşenler içerebilir. Cilt yapısını güçlendiren ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan asitler yüksek konsantrasyonlu serum olarak da kullanılabiliyor. Biz sana yazının sonunda mükemmel bir ürün önerisi yapacağız. Onun dışında sen dilersen L'Oréal Paris cilt serumu koleksiyonunu inceleyerek farklı sorunlara özel çözümler sunan ürünler de bulabilirsin.

Cildini temizledikten sonra masaj yaparak serumu cildine yedirebilirsin. Açık gözeneklerden derinin alt tabakalarına doğru işleyen moleküller gece boyunca çalışarak cildini onarır ve güçlendirir.

5. Cildini ve Göz Çevresini Gece Kremi ile Nemlendir

Serum sonrasında ise cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulayarak cildinin yumuşacık bir form almasını sağlayabilirsin. Ayrıca nemlendirici içerisindeki bileşenler serum formüllerinde yer alan moleküllerin cildine tutunmasına yardımcı olarak serumun etkisini de artırıyor.

Bu noktada dilersen daha güçlü formüle sahip olan bir gece kremi kullanabilirsin. Bu sayede cildine ihtiyaç duyduğu tüm molekülleri eksiksiz bir şekilde sunabilirsin. Gece bakımında yüz ve göz çevresi için aşağıda önerdiğimiz ürünleri tercih edebilirsin:

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştirici Gece Bakım Kremi, maske dokusu ile gece boyu cildi besler ve onarır. Yavaş yavaş emilen özel formülü cildin kendini yenilediği saat aralığı boyunca cilde mükemmel bileşenler sunar. Arı sütü, argan yağı, kuşburnu yağı, lavanta yağı ve biberiye yağını cildin yapısını destekleyen temel yağ asitleri ile harmanlayan L'Oréal gece kremi, düzenli kullanımda sana çok daha parlak, aydınlık ve sıkı bir cilt görünümü sunar.
Göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendirmek için L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici göz kremini kullanabilirsin. Ağırlığının 1000 katına kadar su molekülünü taşıyabilen hyaluronik asidin 2 farklı formunu içeren bu muhteşem ürün minik bir parçayla bile göz çevresini yumuşacık yapar. Cilde yoğun bakım uygulayarak ince kırışıklıkların görüntüsünü azaltır ve göz altlarını dolgunlaştırır.

6. Zaman Zaman Cildini Gece Maskesi ile Ödüllendir

Haftalık bakım ritüeline gece kullanılan maskeleri de ekleyebilirsin. Böylece uyuduğun saatler boyunca cildini örterek hücrelerin aktifleşmesi ve yenilenmesi aşamasında çalışan molekülleri cildine hediye edebilirsin.

Gece Bakımında Fark Yaratan Bir Ürünle Tanış: L'Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu

L'Oréal Paris laboratuvarlarında özel olarak formüle edilen, dermatologlar tarafından onaylı L'Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, hücre yenilenmesinde başrol oynayan retinol molekülünü cilde yoğun şekilde sunar. Yüksek konsantrasyonlu saf retinol içeren formülü ile ilk kullanımdan itibaren cildi nemlendirerek yumuşacık yapar. Düzenli kullanılan ilk ayın sonunda cilt dokusunda gözle görülür düzelmeler meydana gelir ve cilt çok daha parlak ve genç bir görünüm kazanır. L'Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu 4 ay boyunca düzenli kullanıldığı takdirde derine inen kırışıklıkların bile görüntüsünü azaltarak sana pürüzsüz ve dinç bir görünüm kazandırır.

Sen de L'Oréal Paris’in bu özel formülünü gece bakım rutinine dahil ederek cildine destek olabilirsin. Sağlıkla ışıldayan, mükemmel bir cilt için ihtiyacın olan tüm ürünleri, bilimsel içerikleri ile ön plana çıkan L'Oréal Paris ürünlerinde bulabilirsin!

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/gece-cilt-bakimi" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/gece-cilt-bakimi", "name": "gece cilt bakimi" } } ] }