Stand Up

L’Oreal Paris, Stand Up programi araciliğiyla erkekler ve kadinlari sokak taci̇zi̇ i̇le mücadele etmek i̇çi̇n güçlendi̇ri̇yor.

STAND UP NEDİR?

Stand Up, L’Oréal Paris tarafından uzman STK Hollaback! ortaklığıyla geliştirilen sokak tacizine karşı bir farkındalık ve eğitim programıdır.  Program hem erkeklere hem de kadınlara sokak tacizine şahit olmaları veya maruz kalmaları halinde emniyetli şekilde müdahale etmeleri için kanıtlanmış bir – 5 D – metodolojisi sunuyor.

NEDEN KARŞI DURUYORUZ?

Cinsiyet eşitliği hakkında 2019 yılında yapılan bir IPSOS çalışmasına göre dünya genelinde kadınların ve kız çocuklarının karşılaştığı en önemli sorunun sokak tacizi olduğu belirlenmiştir.
L’Oréal Paris’in temsil ettiği değerlere aykırı olan sokak tacizi, kadınların onur, güvenlik ve öz saygı duygularına zarar veriyor. Bu yüzden buna karşı çıkmak ve hepimizi etkileyen bu sorunla mücadeleye yardım etmek bizim için çok önemli.

TAAHHÜDÜMÜZ

L’Oréal Paris, öz güvenlerini artırarak ve değerlerini geliştirerek kadınları güçlendirme konusunda köklü bir geçmişe sahiptir.
Uluslararası Stand Up programımız aracılığıyla 1 milyonun üzerinde insanı dijital veya canlı olarak alınabilecek bir eğitim olan 5D metodolojisi ile güçlendirerek, saygı, onur ve değer kültürü yüksek bir toplum yaratmaya katkıda bulunmak istiyoruz. 
Uzman Sivil Toplum Kuruluşu Hollaback! ve yerel yardımsever ortaklar ile yıl boyunca canlı eğitim seansları ve Dünya Kadınlar Günü (8 Mart), Uluslararası Sokak Taciziyle Mücadele Haftası (19-25 Nisan) gibi ilişkili etkinliklere katılım sağlayacak şekilde aksiyon alacağız.

STAND UP PROGRAMI GLOBAL ORTAKLARIMIZ

L’Oréal Paris, sokak şiddeti konusunda uzman STK olan Hollaback! ile dünya çapında bir iş birliğine imza attı. 5D’ye dayalı müdahale metodolojisinin etkisi, Amerikan kampüslerinde cinsel şiddeti % 17 düşürmesi ile kanıtlanmıştır. Bunlarla ilgili daha fazla bilgi için https://www.ihollaback.org/ web sitesini ziyaret edin.
Caption.

BİZİMLE BİRLİKTE SOKAK TACİZİNE KARŞI DURUN!

Stand Up topluluğuna şimdi katılın ve dijital eğitim programımıza buradan katılarak sokak tacizi ile verdiğimiz mücadelemize yardım edin. Bu eğitimde, sokakta tacize maruz kalırsanız veya şahit olursanız emniyetli şekilde duruma müdahale etmek için beş farklı yöntem öğreneceksiniz. Bugün eğitim programına katılın ve gerektiğinde Stand Up ın!