Saç Rengi Nasıl Açılır?

Elbette, her kadın dilediği zaman istediği saç rengini uygulayabilir. Mordan pembeye, doğal kahvelerden kızıla kadar uzanan renk seçenekleri arasından her zaman istediğini seçerek duruşuna karar verebilir. Ama herkes bilir ki boyanın etkisi ne olursa olsun hiçbir şey deniz ve güneşin bir araya gelerek saçlarda yarattığı doğal açıklığın yerini tutamaz. Çünkü denizin tuzlu suyuyla sarılan saçların güneşin iç ısıtan ışınlarıyla buluştuğu zaman kazandığı form gerçekten çok özel ve kişiye özgü oluyor. Ve bu nedenle de elde edilen, aralarda açık tonların göz kırptığı saç rengi inanılmaz doğal duruyor.
Bahsettiğimiz bu doğal röfle etkisi herkesi kendine hayran bıraktığı için yaşamın her dakikasında bakımlı stiliyle göz kamaştırmak isteyen kadınlar, yaz aylarının saçta yarattığı bu değişimi yılın her anına taşımak istiyor. Bu da onları evde saç açma ve doğal bir ışıltı ile buluşturma yollarını aramaya yönlendiriyor. Eğer sen saç rengi açma konusunda fikir sahibi olmak ve bu aşamaların sonunda sanki saçında hiç işlem yokmuş gibi duran, natürel bir saç tonuna kavuşmak istiyorsan; bizi takip etmeni öneririz!

Saç Rengini Açmak İçin Neler Yapılabilir?


Saçlarını açmak için izleyebileceğin birkaç yol var. Elbette, bunların başında bir profesyonelden yardım almak geliyor. Özellikle de koyu ton saçlarını açarak sarı gibi açık bir renge döndürmek istiyorsan bir uzmana başvurabilirsin. Ama hem boya öncesinde hem de doğal olarak açılmış bir saç tonu elde etmek istediğinde saç açma işlemini evde, kendi başına da yapabilirsin.

Saçını birkaç ton açmak ve nefis bir duruşa sahip olmak için yapabileceğin en iyi şey L'Oréal Paris’in sana özel geliştirdiği, mucizevi saç açıcı jelini kullanmak. Birazdan bu muhteşem ürünü sana en ince detaylarıyla anlatacağız. Ama eğer herhangi bir kozmetik ürününe ulaşma şansın yoksa doğal malzemelerden de yardım alabilirsin. Bu noktada uygulayabileceğin birkaç tarif var.

1. Papatya Suyu
Bilinen en eski saç açma malzemesi, papatya suyu.

 • Birkaç adet papatya çayı poşetini demleyerek kendine saç açıcı bir karışım hazırlayabilirsin.
 • İstersen sıcak suya bir kaşık kadar kuru papatya, birkaç damla limon suyu ve biraz da zeytinyağı ekleyerek daha kompleks bir kür de yapabilirsin.
 • Hazırladığın karışımı sprey uçlu bir şişeye döktükten sonra saçlarına uygulayabilirsin.
 • Ardından güneşte biraz bekleyerek karışımın saç tellerine nüfus etmesini sağlamalısın.
 • Son adımda saçlarını nazikçe yıkayarak kurutmalısın.

2. Elma Sirkesi
Ev yapımı tariflerin başrolü elma sirkesinin saç rengini açma özelliği de bulunuyor. Fakat bu noktada ev yapımı, doğal bir sirke kullandığından emin olmalısın. Aksi halde saçların yıpranabilir.
 • Bir sprey şişesinde eşit miktarda elma sirkesi ile suyu karıştır.
 • Saçlarına sulandırılmış elma sirkesini uygula ve biraz bekle.
 • Sonrasında saçlarını yıkaman yeterli.

3. Limon Suyu
Limon suyu da saç rengini açmanın kolay yollarından biri. Ama asidik yapılı limon hem saç derisinde tahrişe neden olabilir, hem de saç tellerine hasar verebilir. Bu nedenle uygulama esnasında dikkat etmeli ve miktarı iyi ayarlamalısın.

 • Eşit miktarda limon suyu ile suyu karıştırarak saçlarına uygulayabilirsin.
 • Biraz güneşte bekledikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

4. Bal ve Zeytinyağı
Doğal saç bakım kürlerinin vazgeçilmezlerinden olan bal ve zeytinyağını da saçlarının tonunu açmak için kullanabilirsin.
 • Bir fincan zeytinyağı ile bir fincan balı karıştır.
 • Macun kıvamına gelen karışımı rengin açılmasını istediğin yerlere uygula.
 • Kürün saçlarına iyice işlemesi için yarım saat kadar bekle.
 • Ardından saçlarını yıkayarak kurula.

Tüm bu doğal tarifler seni bir süre için dilediğin saç tonuyla kavuşturabilir. Ama uzun süren bir etki elde etmek istiyorsan daha profesyonel bir çözümü tercih etmelisin. İşte bu noktada, her zaman olduğu gibi, sana kusursuz ürünler sunan L'Oréal Paris’e güvenebilirsin!
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-rengi-nasil-acilir" }

Saçlarımda Dört Mevsim Yaz Esintileri Olsun Diyenlere: L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

Seni zahmetsiz bir tecrübe ile kusursuzluğun tanımı olabilecek muhteşem saçlara kavuşturacak bir ürünle tanışmak ister misin? İşte karşında L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel!

L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel; adının hakkını veren, aşırı pratik ve kullanışlı bir ürün. Parizyen kadınların güzellik ritüellerine kalite katma hedefiyle enfes koleksiyonlar oluşturan L'Oréal Paris tarafından özenle formüle edilen bu ürün, saçlarda çok doğal bir ton yakalamanı sağlar. Sen de saçın doğal tonlarıyla uyumlu, sanki yalnızca güneşte açılmış gibi bir etki sunan bu ürünü bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceksin!

L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’in saçlarında yaratacağı enfes görüntüye kavuşmak için yapman gerekenler şöyle:
 • L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’den bir miktar avucunun içine al. Ardından temiz ve kuru ya da nemli saçlarına ürünü uygula. Bu noktada dikkat etmen gereken tek şey, kendi isteklerin. Saçlarının nasıl bir duruş elde etmesini istiyorsan ürünü ona göre sürmelisin.
 • Dilersen yalnızca aralardan tutamlar seçerek röfleli gibi duran bir stil elde edebilirsin. Daha yoğun bir sonuç istiyorsan L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’i saç diplerine ve boylarına tamamen de uygulayabilirsin. Eğer ombreli gibi duran saçlara sahip olma hayali kuruyorsan da ürünü yalnızca saç uçlarına sürebilirsin.
 • L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’i saçlarına düzgünce yedirdikten sonrası oldukça basit. Yalnızca ürünün saçlarında kurumasını beklemen gerekiyor. Bu noktada istersen saç kurutma makinesinden dilersen de güneşin natürel sıcaklığından yararlanabilirsin. Balkonda, terasta ya da bahçede 10 – 15 dakika kadar beklemen yeterli. Dilersen açık havada spor yapmaya çıkmadan önce bile saçlarına uygulayabilirsin. Sen sporunu yaparken L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel saçlarına inanılmaz bir hava katar.

Tüm işlem bu kadar! Sen de L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel saçlarında tamamen kuruduğunda ürünün saçlarına kattığı doğal ve ışıltılı tona inanamayacaksın!

L'Oréal Paris Sunkiss Renk Açıcı Jel’i dilediğin zaman saçlarını açmak için kullanabilirsin. Elde etmek istediğin tona ulaşana kadar tekrarlı uygulama yapabilirsin. L'Oréal Paris Sunkiss Renk Açıcı Jel ile yazın kendine has havasını doyasıya hissedebilir, kışın soğuk günlerinde saçlarına sıcak ve natürel dokunuşlar yapabilirsin!

Rengini Açtığın Saçlarına En Doğru Bakımı Yapmayı da İhmal Etmemelisin!

Saçlarını yalnızca açmak yeterli değil. Eğer özenle açtığın saçlarının ilk anki ışıltısını kaybetmeden kullanmak ve turunculaşan tellerin yarattığı kötü görüntüden kaçınmak istiyorsan bakım ritüellerine özel ürünler dahil etmelisin. Muhteşem parlaklıkta, sarı saçlarını koruyacak mor şampuan çeşitlerini düzenli olarak kullanmalısın.
 • L'Oréal Paris Elseve Color Vive Mor Şampuan’ın özel formülünde UV filtresi var. Bu sayede rengi açılan saç üzerindeki sıcak yansımaları ortadan kaldırır. Yapısındaki mor pigmentler açık renkli saçlarda zaman içerisinde oluşan turuncu tonları nötrler. Sen de haftada bir defa saçlarını L'Oréal Paris Elseve Color Vive Mor Şampuan ile yıkayarak elde ettiğin doğal açık tonları uzun bir süre boyunca koruyabilirsin.
 • Daha kapsamlı bir bakım için mor şampuanı L'Oréal Paris Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Renk Düzeltici Mor Maske ile destekleyebilirsin. Böylece özel pigmentlerle bezeli bu yenilikçi ürünlerin etkisini daha iyi görebilirsin. Saçlarını mor şampuan ile yıkadıktan sonra maskeyi uygulaman ve 3-5 dakika bekledikten sonra durulaman yeterli.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-rengi-nasil-acilir" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-rengi-nasil-acilir", "name": "Sac Rengi Nasil Acilir" } } ] }