Saç Neden Koparak Dökülür, Güçlü Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Birçok farklı sebebe bağlı olarak gelişebilen koparak saç dökülmesi, kadınların en yaygın saç problemlerinden biri.

Peki, koparak saç dökülmesine karşı ne yapmak gerekiyor? Elbette, ilk adımda koparak saç dökülmesine neden olan etmenleri bilmeliyiz. Bu şekilde hem koparak saç dökülmesini azaltmanın hem de önlemeye yardımcı olmanın yollarını bulabiliriz.

Saç Neden Koparak Dökülür?

Uzmanlara göre, yetişkin bir bireyde günlük 100-150 saç telinin dökülmesinin gayet normal. Ama saçlarınız avuç avuç dökülüyorsa, saçlar her geçen gün daha cansız ve soluk görünüyorsa koparak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Peki koparak saç dökülmesini tetikleyen sebepler nelerdir?

1. Mevsim Geçişleri

Mevsim geçişlerinde saçlarınızın yoğun bir şekilde koparak döküldüğüne şahit olabilirsiniz. Hava şartlarındaki değişimin vücut üzerindeki etkilerinden biri olan bu durum, mevsim geçişinin sona ermesi ile azalabilmektedir.

2. Hormonal Değişiklikler

Hamilelik, doğum gibi hormon seviyelerinin ciddi oranda değiştiği durumlarda, hormonel kaynaklı koparak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

3. Vitamin ve Mineral Eksikliği

Saçın yapısını destekleyen bileşenlerin eksikliği durumunda saçlar yoğun bir şekilde koparak dökülebilir. D vitamini, demir, folik asit, çinko; özellikle de biotin ve vitamin b5 içerikleri vücuda yeteri kadar alınmazsa koparak saç dökülmesini tetikleyebilir.

4. Stres

Stres hem cildin hem de saçların en büyük düşmanlarından biri. Yoğun çalışma saatleri, gergin zamanlar, yetersiz uyku ve stres dolu günler saçların koparak dökülmesine neden olabilir.

5. Saçları Yıpratan Uygulamalar

Sürekli olarak ısıl işleme ya da kimyasal uygulamalara maruz bırakılan saçlar ciddi anlamda yıpranabilir ve bu işlemler saçların koparak dökülmesine sebep olabilir.

Koparak dökülmeye karşı nasıl savaşabilirsin?

● Saçlarındaki dolaşık kısımları kırmadan, nazikçe açan fırçalar kullanmalısın.
● Saçlarını her gün bir defa saç derine masaj yaparak taramalısın.
● Saçlarını çok sıcak su ile yıkamamalısın. Soğuk suyu tercih etmelisin.
● Saç derisine ihtiyacı olan bakımı sunabilmek için, düzenli aralıklarla saçına maske uygulamalısın. Etkili bir çözüm istiyorsan L'Oréal Paris Elseve Saç Maskesi çeşitleri arasından kendine uygun olanı seçebilirsin.
● Saçlarını düzleştirici ya da maşa ile şekillendirmeden önce mutlaka saç tellerini koruyacak bir ürün kullanmalısın. Bu şekilde ısının saçta yarattığı hasarı en aza indirebilirsin.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-neden-koparak-dokulur" }

Koparak Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

“Saçlarım koparak çok dökülüyor! Buna karşı savaşmak için ne yapabilirim?” diye düşünüyorsan sana şunları söyleyebiliriz:

● Koparak saç dökülmesi sorunu ile girdiğin savaşı kazanmak istiyorsan bu probleme özel çözümler sunan ürünler kullanman şart. Bu süreçte saçlarının ihtiyaçlarını karşılayacak, saçlarını güçlendirecek ürünler kullanmalısın. Kökten ucu saçları besleyen, kökleri güçlendiren ve böylece koparak dökülmeleri önlemeye yardımcı formüllere sahip saç bakım ürünlerini tercih etmelisin.
● Saç bakımına özen göstermelisin. Seçtiğin ürünleri kullanım şekline uygun ve düzenli olarak kullanmalısın.

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı* Bakım ile Saçlarının Gücü Karşısında Hiçbir Şey Duramaz!

Koparak saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olan ve saçlarını güçlendirecek bir saç bakım serisi arıyorsan, L’Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı* Bakım  saçlarının gücü karşısında hiçbir şey duramaz! Zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar için özel olarak geliştirilen ve arginine biotin ve B5 vitamini içerikleri ile zenginleştirilen Komple Direnç bakım ürünleri ile kökten uca 2 kat daha güçlü saçlara** kavuşabilirsin!

● Arginine biotin ve B5 vitamini içerikleri ile zenginleştirilen Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı saçlarınızı kökten uca güçlendirir ve saçı koparak dökülmelere karşı korur.
● Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi’ni şampuan sonrasında uygulama saça kolay tarama sağlarken saçlarınızı koparak dökülmelere karşı korur. Komple Direnç şampuanın ve bakım kreminin birlikte kullanımında ise 2 kat daha güçlü saçlara kavuşabilirsin!**
● Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi, zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar için güçlü formülüyle ağırlık yapmadan koruyucu bir bariyer görevi görür ve günün her adımında saçınızı koruyarak güçlendirir. Yapılan instrumental testlere göre tarama sırasında %98,8 oranında daha az kırılma sağlar***.
● Elseve Komple Direnç Güç Maskesi, dökülme karşıtı saç yapılandırıcı programıyla çok amaçlı kullanıma sahip: doğal bir his için silikon içermeyen ve ağırlaştırmayan özel formülü sayesinde saç diplerine ve boylarına uygulanabiliyor, kökten uca saçları güçlendiriyor.

Elseve Komple Direnç ile saçlarının tek bir telinden bile vazgeçme!

*Koparak dökülmelerde

**Instrumental test, şampuan ve saç kreminin birlikte kullanılmasının sonucu

***Instrumental test

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-neden-koparak-dokulur" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/sac-neden-koparak-dokulur", "name": "Sac Neden Koparak Dokulur" } } ] }