L'Oréal Paris’ten Kaş Uzmanı Portfolyo

Kaşlarının şekli ve görünümü, yüz ifadenden göz makyajına kadar tüm görünüşünü etkiler. Bu nedenle yüz şekline, ten rengine ve doğal saç rengine uyum sağlayan kaşlara sahip olman da büyük önem taşır. Kaşlarını dilediğince şekillendirmek ve hayalindeki görünümü elde edebilmek için de doğru ve etkili kaş ürünlerinden yardım almalısın. Kalıcı kaş makyajı gibi geri dönüşü olmayan değişiklikler yapmak yerine, kaş kalemi ve maskarası gibi ürünleri kullanarak hayalindeki görünümü tamamen netleştirebilir ve dilediğin zaman farklılıklar yaratabilirsin.

 

Kaşlarının şekli ve görünümü, yüz ifadenden göz makyajına kadar tüm görünüşünü etkiler. Bu nedenle yüz şekline, ten rengine ve doğal saç rengine uyum sağlayan kaşlara sahip olman da büyük önem taşır. Kaşlarını dilediğince şekillendirmek ve hayalindeki görünümü elde edebilmek için de doğru ve etkili kaş ürünlerinden yardım almalısın. Kalıcı kaş makyajı gibi geri dönüşü olmayan değişiklikler yapmak yerine, kaş kalemi ve maskarası gibi ürünleri kullanarak hayalindeki görünümü tamamen netleştirebilir ve dilediğin zaman farklılıklar yaratabilirsin. 

Özellikle son yıllarda makyaj trendlerinin büyük çoğunluğu doğallıktan yana. Sen de bu akıma uyum sağlamak istiyorsan amacın belirgin ve doğal görünen kaşlara kavuşmak olmalı. Bu yazıda doğal kaş makyajı ve kaş kontürü hakkında merak ettiğin tüm soruların cevaplarını, makyaj uygulamanı oldukça kolaylaştıracak ipuçlarını ve önerileri bulabilirsin!

Belirgin ve Doğal Kaşlar İçin Ne Yapılmalı?

Kaş makyajı uzaktan bakıldığında oldukça kolay ve basit görünebilir. Ancak doğru tekniklere hakim olmadığın takdirde, ortaya çok yapay ve uyumsuz bir görünüm de çıkabilir. Kaş makyajında sadelikten uzaklaşmamak için, kaşlarının doğal şekline göre hareket etmelisin. Kaşlarını aldırıyorsan favori kaş şeklini zaten belirlemişsin demektir. Kaşlarını doldururken ve biçimlendirirken de bu şeklin dışına fazla çıkmana gerek yok. Yapman gereken tek şey, kaşlarını biraz daha çarpıcı bir görünüme kavuştururken doğallıktan şaşmamak.

Şablonlardan Yardım Al

Eğer kaş şekillendirme konusunda çekincelerin varsa ya da elin henüz bu tip uygulamalara alışık değilse, farklı kaş şekillerini bir arada bulunduran kaş şablonlarından yardım alabilirsin. Kaşının başlangıç noktasına koyarak tam şeklini belirleyebileceğin bu şablonlar, farklı kaş biçimlerini denemene de yardımcı olur. Seçtiğin şablonda boş kalan bölümleri bir kaş kalemi yardımıyla doldurarak ideal şeklini belirleyebilirsin. 

Kaşların Dilediğin Sıklıkta mı?

Kaşlarının fazla seyrek ya da dağınık olduğunu düşünüyorsan kaş serumlarından yardım alabilirsin. Kaş tellerinin daha sık ve sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olan bu ürünler, düzenli ve doğru kullanımda istediğin sıklığı yaratmanı sağlar. Hint yağı ya da badem yağı gibi doğal yağlardan da yardım alabilirsin. Ancak, bu yağları doğru miktarda kullanmak için bir dermatoloji uzmanına danışabilir ya da hazır ürünlerden yana tercih yapabilirsin. 

Kaşlarını Tarayarak Şekillendir

Doğal ve belirgin kaşlara kavuşmak için en büyük yardımcılarından biri kaş fırçası olacak. Kaş tellerine zarar vermeyecek sertlikte bir kaş fırçası alarak işe başlayabilirsin. Kaşlarını yumuşak hareketlerle hafifçe yukarı doğru taradığında, kaşlarındaki boşlukları ve uzama yönünü rahatlıkla gözlemleyebilirsin. Özellikle kaşlarının düşük görünümünden şikayetçiysen kaş fırçası ile onları yukarı doğru taramak, net bir sonuca varman açısından işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Kaşların Nasıl Olmalı?

Doğal ve belirgin kaş, dağınık kaş anlamına gelmez. Bu nedenle az önce bahsi geçen tarama işlemi oldukça önemli. Kaşlarını taradıktan sonra dilersen diğer kaş tellerine göre uzun olan telleri bir kaş makası yardımıyla keserek eşitleyebilirsin. Kaşlarını almayı düşünüyorsan doğal görünümden uzaklaşmamak adına kaşının çevresinde çıkan minik tüyleri alman yeterli. Eğer kaş alma konusunda deneyimsizsen bir kuaförden ya da kaş tasarımcısından yardım alabilirsin. 

Kaş Makyajına Hazırsın!

Kaşlarını dilediğin şekilde aldıysan ya da aldırdıysan kısacası kaşlarının şekline karar verdiysen ve son olarak kaşlarını taradıysan sıra geldi makyaja! Kaş makyajı yaparken en büyük destekçin bir kaş kalemi olacak. Kaş kalemi seçerken kaşlarının rengi ile birebir uyuşan bir ürün tercih ettiğinden emin olmalısın. Aksi takdirde, kaşlarında oldukça yapay bir görünüm oluşturabilirsin. Ayrıca seçtiğin kaş kaleminin ucunun kaş tellerini kırmayacak yumuşaklıkta olması da büyük önem taşır.

Kaş Kalemi Nasıl Uygulanır?

Doğal ve çarpıcı bir görünüm yakalamak için, fırçaladığın kaşlarını kaş kalemi yardımıyla şekillendirmeli ve kaşlarının arasındaki boşlukları doldurmalısın. Öncelikle, kaş rengine uyan bir kaş kalemi ile kaşlarının alt ve üst çizgisini belirlemekle başlayabilirsin. Ancak, bu çizgileri çok keskin ve belirgin bir şekilde çekmek, yapay bir görünüm oluşturabilir. Bu nedenle nazik ve yavaş hareketlerle, yalnızca kaşlarının sınırını biraz daha ön plana çıkarabileceğin şekilde bir uygulama yapmalısın.

Kaşlarında boşluklar varsa kaş kalemini kaş tellerinin çıkış yönüne doğru nazik hareketlerle uygulayarak daha dolgun ve belirgin kaşlara kavuşabilirsin. Tüm bu uygulama işleminin sonuna geldiğinde kaşlarını kaş fırçası yardımıyla tekrar fırçalamalısın. Bu fırçalama işlemi, kaşlarına sürdüğün ürünü iyice dağıtmanı ve daha homojen bir görünüme kavuşmanı sağlar. Dilersen kaşlarını daha kalkık ve güzel bir görünüme kavuşturmak için kaş altlarını hafifçe aydınlatabilirsin. 

Henüz senin için en doğru kaş kalemini bulamadıysan L'Oréal Paris Brow Artist High Contour serisiyle mutlaka tanış. 6 farklı tonuyla aradığın rengi kolayca bulabileceğin bu seride yer alan kaş kalemleri, yumuşak uçları ve güçlü pigmentleri ile kaşlarına zarar vermeden dilediğin görünümü yakalamanı sağlar. Üstelik bu kaş kalemlerinin diğer ucunda kaş altlarını aydınlatmak için bir aydınlatıcı bulunur. Böylece tek bir ürün yardımıyla hayalindeki kaş makyajını saniyeler içinde tamamlayabilirsin!

Kaş Kontürü Nedir?

Sıra geldi işleri biraz daha profesyonelleştirmeye! Doğal ve güzel görünümlü kaşlara kavuşmak için sıklıkla tercih edilen bir işlem olan kaş kontürünü, yalnızca doğru makyaj malzemelerini kullanarak kolaylıkla yapabilirsin! Kontür makyajının mantığını zaten biliyorsun: Ön plana çıkarmak istediğin bölgeleri vurgulayarak daha biçimli bir görünüm elde etmek. Kaş kontürü makyajı için de aynı durum geçerli. Kaşlarını belirgin ve doğal bir görünüme kavuşturduğun ve kaş altlarını aydınlattığın zaman, kusursuz bir kaş kontürü makyajına imza atabilirsin!

L'Oréal Paris Brow Artist High Contour ile Kusursuz Kaş Kontürü

L'Oréal Paris Brow Artist High Contour serisindeki kaş kalemleri işte tam da bu makyaj için biçilmiş kaftan. Bu ürünlerden sana en uygun tonu barındıran seçeneği tercih ettiğin sürece, kaş kontürü yapmak için birden fazla makyaj malzemesi kullanmana hiç gerek yok. L'Oréal Paris Brow Artist High Contour Kaş Kalemi'nin altın ya da şampanya tonlarındaki stick aydınlatıcısı ile kaş kemiğini ve dilersen göz pınarlarını kolaylıkla aydınlatabilirsin. Hangi aydınlatıcı rengini seçeceğini düşünmene de gerek yok. Çünkü ürünlerdeki aydınlatıcı tonu, kaş kaleminin rengine en uyumlu olacak şekilde belirlenmiş. 

Bu üründeki kaş kalemi de aydınlatıcı kadar yumuşak bir yapıya sahip olduğu için, sürdüğün ürünü dağıtman ve daha doğal bir görünüm yakalaman da oldukça kolay. Daha ince bir uca sahip olan kaş kalemi, yumuşak ucu ve güçlü pigmentli rengi ile kaşlarında dilediğin şekli rahatlıkla yaratmanı sağlar.

Yapman gerekenler sırasıyla şöyle: Kaş kalemini kullanarak kaşlarının alt ve üst çizgisini nazik hareketlerle belirlemek, kaşlarının arasındaki boşlukları kaş tellerinin çıkış yönüne göre hafif çizgiler ekleyerek doldurmak ve kaş fırçasıyla tüm ürünü dağıtacak şekilde kaşlarını fırçalamak. Son olarak L'Oréal Paris Brow Artist High Contour Kaş Kalemi'nin aydınlatıcı tarafı ile kaş altlarını aydınlattığın ve sürdüğün aydınlatıcıyı hafifçe dağıttığın zaman, oldu bu iş! Sen de en kısa zamanda L'Oréal Paris Brow Artist High Contour serisinden sana en uygun tonu bul ve uygulamaya başla. Kusursuz görünen kaşlarının tadını çıkar! 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/loreal-paristen-kas-uzmani-portfolyo" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/loreal-paristen-kas-uzmani-portfolyo", "name": "loreal-paristen-kas-uzmani-portfolyo" } } ] }