Kirpik Lifting Etkisi ile Hacimli ve Kıvrık Görünen Kirpikler

Kirpik deyip geçmemek gerekir. Kirpiklere yapılan ufak dokunuşlar gözlerini daha büyük, daha canlı ve daha güzel gösterebilir. Bu yüzden her kadın uzun, dolgun, hacimli ve kıvrık kirpikleri olmasını ister. Peki ama kirpiklerin doğal haliyle hiç uzun değilse ve kıvrık durmuyorsa? Problem değil! Bunun için kirpiklerine kalıcı bir işlem yaptırmak istiyorsan kirpik lifting işlemini deneyebilirsin ya da kirpiklerini kirpik kıvırıcı ile kıvırıp üzerine lifting etkili bir maskara da sürebilirsin. Kirpiklerine düzenli olarak kirpik bakımı yaparak daha gür ve uzun çıkmalarını sağlayabilirsin ancak bunun için aylarca beklemen gerekebilir; L'Oréal Paris Unlimited Maskara ile birkaç saniyede kirpiklerinde lifting etkisini görebilirsin.

Kirpik Lifting Nedir? 

Her gün göz makyajı yapıyorsan, kirpiklerinin tek tek ayrılmış ve kıvrık durmasını istemek en doğal hakkın. Ama kirpiklerin bir türlü seninle uzlaşmaya varmıyor ve kıvrılmıyorsa kirpik lifting'i yaptırarak sabah kalktığında kirpiklerinin daha tek tek ayrılmış ve gür durmasını sağlayabilirsin. Ancak kirpik lifting'i güvenilir bir merkezde yapılmadığında ve çok sık yapıldığı zaman kirpiklerine zarar verici bir etkisi olabilir. Bunun için lifting etkili maskaralar daha güvenilir ve pratik bir tercih olabilir.

Kirpik kıvırıcı kullandığın halde asla istediğin kadar kıvrık durmayan, yukarı değil de aşağıya bakan düz ve inatçı kirpiklerin varsa onlara şekil vermek düşündüğünden daha zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Kirpik deyip geçmemek gerekir; kirpiklerin bakışlarındaki ifadeyi tamamen değiştirebilecek güce sahiptir. Kirpik bakım yağı, kirpik kıvırıcı, takma kirpik derken kirpik bakımı çok fazla vaktini alan ve belli bir bütçe ayırman gereken bir konu haline gelebilir. 

Kirpik Lifting Uygulama Teknikleri

Kirpik lifting'i; herhangi bir kirpik ürünü kullanmadan bakışlarının hoş ve alımlı, kirpiklerinin de dolgun ve gür görünmesini sağlar. Kirpik lifting, kirpiklerin tek tek ayrılıp yukarı doğru taranarak kirpiklerin kalkık durmasını sağlayan özel solüsyonlar ile göz kapaklarının üzerine yerleştirilen ince ve yassı silikon yastıkların üzerine doğru yapıştırılıp kirpiklere kalıcı olarak şekil verilmesi işlemine verilen isimdir. Göz kapaklarına yapıştırılan bu yastıklar; small, medium ve large olarak üç farklı boydadır. Kirpiklerinin uzunluğuna bağlı olarak kullanılan pedlerin boyutu değişir. Bu pedler, kirpiklerinin tam dibine gelecek şekilde göz kapaklarının üzerine yapıştırılarak sabitlenir. Bu işlem cildine herhangi bir zarar vermez ya da pedler çıkarılırken canın acımaz.

“Lifting” İngilizcede "kaldırmak" anlamına gelir. Kirpikler önce kirden, yağdan ve makyajdan arındırılır. Sonra kirpikler tek tek cımbız ile ayrılıp tarandıktan sonra kirpik kaldırma solüsyonu sürülür ve 20 dakika beklenir. Daha sonra ikinci bir solüsyon sürülerek tekrar beklenir. Bu işlemler sırasında gözlerin tamamen kapalı kalır. İşlem sırasında herhangi bir iğne kullanılmadığı ve acı hissedilmediği için, bir uyuşturma işlemi yapılması da söz konusu değildir. 

Lifting solüsyonu silindikten sonra kirpiklere keratin yüklemesi yapılır. Daha sonra kirpiklerin daha koyu ve gür durması için kirpikler renklendirilir. Bunun için kirpiklere siyah ya da koyu kahverengi bir kirpik boyası sürülür. Son olarak kirpikleri kökten uca besleyen ve güçlendiren vitamin uygulaması yapılır ve kirpik lifting'i işlemi tamamlanır. Kirpik lifting'i işleminin bir diğer adı da kirpik laminasyonudur, çünkü kirpikler tüm bu işlemler sırasında pek çok kez boya, keratin ve vitamin ile kaplanmış olur. Lifting işlemi sırasında kendi kirpiklerinize herhangi bir ilave yapılmaz. Eğer kirpiklerin kıvrılmayacak kadar kısaysa ya da bölgesel olarak kopmalar ve dökülmeler varsa kirpik lifting'i yerine kendi kirpiklerinin ucuna özel yapıştırıcılar ile tutturulan ipek kirpikleri tercih edebilirsin. 

Kimler Kirpik Lifting Yaptırabilir?

Kirpiklerin dümdüz, seyrek, cılız, açık renkli ve hacimsiz ise kirpik lifting'i senin için ideal bir işlem olabilir. Lifting uygulaması yapılırken kirpiklere zarar veren kimyasallar kullanılmaz. Aksine, lifting işleminden sonra kirpikleri besleyen ve güçlendiren keratin ve vitamin yüklemesi yapılır. Kirpik liftingi 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Lifting işlemi sırasında herhangi bir acı ya da yanma hissetmezsin, son derece konforlu ve basit bir işlemdir. Kirpik lifting iyi bir salonda ve deneyimli bir güzellik uzmanı tarafından yapılırsa kirpiklerinin yapısına bağlı olarak 6-8 hafta boyunca kalıcılığını korur. Kirpik lifting'i yapıldıktan sonra birinci ayın sonunda yenileme işlemi yapılırsa kalıcılığı daha da artar. Kirpik lifting'i yapıldıktan sonra kirpiklerinde dökülme ya da kopma olmaz; bilakis keratin ve vitamin ile güçlendirildiği için her zamankinden daha güçlü olurlar ve eğer önceden dökülme yaşıyorsan, bu işlemi yaptırdıktan sonra daha az döküldüklerini görebilirsin.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/kirpik-lifting-ile-hacimli-ve-kivrik-gorunen-kirpikler" }

Kirpik Lifting Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kirpik lifting'i yaptırdıktan sonra kirpiklere keratin uygulandığı için, 24 saat boyunca kirpiklerine su değdirmemen ve maskara sürmemen gerekiyor. Daha sonra ihtiyaç duyarsan, her zamanki gibi maskara kullanmaya devam edebilirsin ama kirpiklerin doğal halde bile tek kat maskara sürmüş gibi koyu renkli ve kirpik kıvırıcı ile kıvrılmış gibi duracak. Eğer yine de maskara sürmek istersen, makyajını çıkarırken yağ bazlı bir göz makyajı temizleyici kullanmamanı öneririz, çünkü bu lifting işleminin bozulmasına ve kirpiklerinin zamanından önce düzleşerek eski haline dönmesine yol açabilir. Kirpik lifting'i yaptırdıktan sonra, her zamanki gibi havuzda ve denizde yüzebilirsin. Lens ya da takma kirpik takmanda da hiçbir sakınca yok.

Kirpik lifting'i yaptırmadan önce çok iyi araştırmalısın; kirpik lifting'i yaparken kullanılan malzemelerin kaliteli olduğundan, hijyenik bir ortamda yapıldığından ve işlemin sertifikalı bir uzman tarafından gerçekleştirildiğinden emin olmalısın. Profesyonel bir merkezde yapılmayan lifting, kirpik ve göz sağlığı açısından seni tehlikeye atabilir. Eğer çok hassas bir cildin ve alerjik bir bünyen varsa kirpik lifting'i yaptırmadan önce, kullanılan ürünlerin markalarını ve içeriklerini öğrenerek detaylı bir araştırma yapabilir, doktoruna da danışabilirsin.

Kirpik Perması ve Kirpik Lifting'i Arasındaki Fark Nedir?

Kirpik perması yapılırken saç permasında olduğu gibi, çok fazla kimyasal içeren ürünler kullanılır ve göz gibi hassas bir bölgede ne kadar az kimyasal kullanılırsa o kadar iyidir. Kirpik lifting'i yapılırken zararlı ve kalıcı olarak kılları şekillendiren solüsyonlar kullanılmaz. Kirpik permasında keratin ya da vitamin yüklemesi yapılmaz ve saç permasında olduğu gibi, kirpik perması da bir süre sonra açılmaya ve bozulmaya başlar. Ancak bütün kirpikler aynı anda düzleşmeye başlamadığı için, bir süre sonra bazı kirpiklerin eski haline geldiğini ve bunun da kirpiklerine düzensiz bir görünüm verdiğini fark edebilirsin. Kirpik lifting'i yaptırdığında böyle bir durumla karşılaşma ihtimalin çok daha düşüktür. Bu yüzden kirpik perması yerine yapılan lifting kirpik sağlığın açısından daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

L'Oréal Paris Unlimited Maskara ile Kirpik Lifting Etkisi

Kirpik lifting fiyat olarak oldukça pahalı bir işlemdir ama merak etme, kirpiklerine lifting yaptırmış gibi durması için kirpik lifting'i yaptırmana gerek yok; sadece doğru bir maskara kullanman yeterli! Kirpiklerine kalıcı bir işlem yaptırmak istemiyor ama tek tek ayrılmış, kıvrık ve gür kirpiklere kavuşmak istiyorsan, kirpiklere kirpik liftingi etkisi veren L'Oréal Paris Unlimited Maskara ile tanışmalısın. Kıvrılabilir fırçası ile en ufak kirpiklere bile kolayca ulaşarak kısa sürede hayalindeki kirpiklere kavuşmanı sağlar. Kirpikleri kökten uca kavradığı için daha uzun, daha kıvrık ve daha hacimli bir kirpik görünümü elde edersin.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/kirpik-lifting-ile-hacimli-ve-kivrik-gorunen-kirpikler" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/kirpik-lifting-ile-hacimli-ve-kivrik-gorunen-kirpikler", "name": "Kirpik lifting ile Hacimli ve kivrik gorunen Kirpikler" } } ] }