Saç Boyası Renkleri Rehberi İle Kendine En Yakışan Saç Rengini Bul

Uyguladığın saç boyasının doğal güzelliğini beslemesini istiyor ve elde ettiğin tonun teninle kusursuz bir ahenk yakalamasını diliyorsan, renk seçimi aşamasında dikkat etmen gereken parametreler var. Ve bu parametrelerin başında da kendi doğal ten rengin geliyor. Sen tabii ki istediğin zaman saçını istediğin renge boyayabilirsin. O tamamen senin tercihin. Ama sanki kendi saç renginmiş ve saçlarında hiç boya yokmuş gibi duran bir tona ulaşabilmek için ten rengini göz önünde bulundurman şart!

Ten Rengine Uygun Saç Rengi Nasıl Bulunur?

En güzel saç renkleri arasından kendine en uygun olanı seçebilmek için ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Bunun yanında bir de saç tipine dikkat etmen gerekiyor.

 • Eğer kalın telli saçlara sahipsen kullandığın boya hemen tutmayabilir. Bu nedenle uygulama aşamasında hem boyayı bol bol sürmeye hem de saçlarında uzun bekletmeye özen göstermelisin.
 • İnce telli saçlar ise boyayı daha hızlı absorbe eder. Bu nedenle uygulama sonrasında boyayı saçında talimatlarda yazandan daha uzun süre tutmamaya dikkat etmelisin.

1 . En Güzel Saç Rengi İçin Önce Ten Rengini Belirlemelisin

Her şeyden önce cilt tonunu ve cilt alt tonunu belirlemen gerekiyor. Elbette, herkes kendi cilt tonunu bilir. Ama cilt alt tonu genelde göz ardı edilir.

3 farklı cilt alt tonu var. Sıcak, soğuk ve nötr. Bu parametre saç rengi seçiminde oldukça önemli. Detayları ise şu şekilde:

 • Sıcak alt tonlu cilt: Genelde esmer ya da buğday tenlilerin alt tonu sıcak olur. Eğer bileğinin iç kısmındaki damarlar yeşil tonlarındaysa sen sıcak alt tonlu bir cilde sahipsin demektir. Senin için en uygun saç boyası, içerisinde altın yansımalar bulunan.
 • Soğuk alt tonlu cilt: Bileğin iç kısmındaki damarlar mavi, mor tonlarındaysa cilt alt tonu soğuk olarak tanımlanır. Genellikle açık ve hafif pembeye kaçan beyaz tenlilerin cilt alt tonu soğuk olur. Bu cilt tonuna en uygun saç boyası ise küllü tonlar.
 • Nötr alt tonlu cilt: Bilek bölgesindeki damarlar hem mavi hem de yeşil tonlarındaysa nötr alt tonlu bir tene sahipsin demektir. Nötr alt tona sahip olanlar saç boyası seçerken tüm tonları tercih edebilirler.

2. Deneyerek de Öğrenebilirsin!

Sana en uygun saç rengini bulmanın en kolay yolu, dilediğin tonu saçlarında denemek. Böylece beğendiğin renklerin sen de nasıl duracağını yaşayarak öğrenebilirsin. Bu harika tecrübe için L'Oréal Paris’in sana sunduğu “Sanal Dene” uygulamasını kullanabilirsin. Şöyle ki:

 • L'Oréal Paris’in Sanal Dene uygulamasını kullanmak oldukça kolay. Yapman gereken tek şey birbirinden güzel boya çeşitlerinden dilediğine tıklamak.
 • Sonrasında açılan sayfada boyanın rengini seçip “Canlı Dene” sekmesine tıklayarak ilerleyebilirsin.
 • Bu adımları tamamladığında ekrandaki yansımanda saçlarının tercih ettiğin saç boyası ile renklendiğini göreceksin!

L'Oréal Paris’in “Sanal Dene” sayfasını hayalindeki saç rengini bulana kadar, dilediğince kullanabilirsin. Üstelik uygulama sana makyaj malzemelerini seçerken de yardımcı olmaya hazır!

Sana Dene, saç boyası denemesi yapmanın en pratik yolu. Ama dilersen fiziksel olarak da hangi rengin sen de nasıl duracağını görebilirsin.

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss; 28 şampuanlamaya kadar saçta kalan, yarı kalıcı bir boya. Sen de dilersen kahvenin enfes tonlarını bir araya getiren bu seriyi kullanarak renkleri uygulamalı bir şekilde deneyebilirsin
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/kendine-en-yakisan-sac-rengini-bul" }

Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Cilt alt tonlarına uygun renklerden biraz bahsetmiştik. Şimdi çok daha detaylı bir şekilde hangi ten rengini hangi tonu seçmesi gerektiğini de konuşalım.

Açık Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Açık tenliysen saçların da açık tonlarda olmalı. Hatta ten rengin ne kadar açıksa saç rengini de o kadar açabilirsin desek, abartmış olmayız!

 • Genellikle soğuk alt tonlu olan açık tenlilere en çok yakışan renklerin başında küllü sarı geliyor. Sen de teninle enfes bir uyum yakalayan bu tonu dilediğin zaman saçlarına uygulayabilirsin.
 • Eğer çarpıcı bir duruş elde etmek ve cüretkar tavrınla adından söz ettirmek istiyorsan platin sarı tonlarını tercih edebilirsin.
 • Sade stilini biraz renk ile taçlandırmak ve duru güzelliğinle büyülemek istediğinde ise tercihin kızıl tonları olmalı!

Buğday Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Buğday tenliler saç rengi seçimi konusunda oldukça özgür. Genellikle nötr alt tona sahip olan bu cilde neredeyse her renk yakışıyor.

 • Ben doğallıktan asla şaşmam diyorsan kumral tonlarındaki bir saç boyasını tercih etmelisin. Böylece saçlarında hiç boya yokmuş gibi bir duruş elde edebilirsin.
 • Egzotik diyarların sıcak esintileriyle canlanan bir saç rengi arıyorsan tercihini karamel tonlarından yana yapabilirsin.
 • Çekici ve feminen bir duruş arıyorsan senin rengin koyu sarı tonları. Küllü yansımalarla hareketlendirilen koyu sarı tonlarını bir kere denedikten sonra bir daha vazgeçemeyebilirsin!

Esmer Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Bir yandan esmer teninin enfes güzelliğini ortaya çıkarmak diğer yandan da saç renginle büyülemek istiyorsan, tenin ile lezzetli bir zıtlık oluşturan tonları tercih etmelisin.

 • Zamansız bir saç modeline sahip olmak için koyu ve soğuk kahve tonlarını seçebilirsin. Her zaman çarpıcı bir stil sunan bu tonlar, tüm kombinlere de uyum sağlıyor.
 • Bir ortama girdiğimde tüm gözler benim üzerimde olsun isterim! diyorsan, esmer tenini altın kahve tonlarındaki saçlarınla tamamlayabilirsin. Bu ışıltılı saç rengi ile çok daha genç ve enerjik bir stil elde edebilirsin.
 • Riske girmeden, her an mükemmel duran ve cildinle bütünleşen bir renk istiyorsan da en güzel kahve saç boyası renklerinden olan kızıl kahve ve Türk kahvesi tonlarını tercih edebilirsin.

L'Oréal Paris İle Hayallerindeki Saç Rengini Yaşamına Dahil Edebilirsin!

L'Oréal Paris’in kusursuzluğu bir yaşam tarzı haline getiren kadınlara sunduğu benzersiz koleksiyonları arasından kendine en uygun rengi çok rahat bir şekilde bulabilirsin! Üstelik özel bakım ürünleri ile beraber sana sunulan boyaların saçlarına kattığı parlaklığı da çok seveceksin!

 • En iyi küllü kumral saç boyası hangisi diye düşünüyorsan seni L'Oréal Paris Excellence Creme 7.1 Küllü Kumral ile tanıştıralım! Profesyonel uygulamalardan ilham alarak formüle edilen Excellence Creme serisinin en sevilen tonu olan küllü kumralı buğday tenli ya da soğuk alt tonlu cildini tamamlamak için tercih edebilirsin. Serinin diğer renkleri arasından da dilediğin gibi seçim yapabilirsin. Esmer teninin duruşuna 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi ile seviye atlatabilirsin.
 • Daha koyu kumral bir boya arıyorsan L'Oréal Paris Excellence Cool Creme serisinin renklerini inceleyebilirsin. Bu muhteşem serinin 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral çeşidini açık tonlardaki tenine nefis dokunuşlar yapmak için kullanabilirsin.
 • Esmer cildin için en iyi kızıl saç boyası L'Oréal Paris Excellence Intense serisinde saklı! Sen de gece siyahından yoğun kızıla kadar uzanan geniş renk skalası içinden hayallerindeki tonu bulabilirsin.

L'Oréal Paris’in kapsamlı bakım sunan, birbirinden özel saç boyası çeşitleri ile stilini tamamlayacak ve sana mükemmel saç rengine sahip olmanın ayrıcalığını yaşatacak ürünü hemen seçebilirsin. Sanal Dene uygulamasına giderek saçlarını renklendirmek için tercih edeceğin boyanın duruşunu test edebilirsin. Hemen şimdi saçlarının boyandıktan sonra nasıl duracağını görebilirsin!

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/kendine-en-yakisan-sac-rengini-bul" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/kendine-en-yakisan-sac-rengini-bul", "name": "kendine en yakisan sac rengini bul" } } ] }