Highlighter Nedir ?

Cilt tonunuza en uygun highlighter seçimi

Highlighter (Aydınlatıcı) nedir? Cilt tonunuza göre hangi renk Highlighter kullanmalısınız? Tüm detaylar lorealparis.com'da.

Kusursuz bir makyaj yapmanın altın kuralı makyajda doğallığı ve uyumu yakalamaktır. Hem sağlıklı bir cilt görünümü yaratmak hem de yüzünde dilediğin noktaları ön plana çıkarmak istiyorsan, son dönemlerin en popüler ürünlerinden olan highligter'lar tam sana göre. Ancak kendin için en doğru highlighter'ı bulmak ve onu yüzüne doğru bir şekilde uygulamak için bazı püf noktalar var. Bu püf noktaları beraber keşfetmeye ve "Highlighter nedir, highlighter nasıl sürülür?" sorularının cevaplarını birlikte bulmaya ne dersin? 

Highlighter (Aydınlatıcı) Nedir?

Highlighter, aydınlatıcı anlamına gelir. Son zamanlarda özellikle kontür uygulamalarının makyajda popüler olması ile sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Pek çok kişi için favori makyaj ürünlerinden biridir. Tıpkı kontür uygulamalarında olduğu gibi amaç, yüzün bazı kısımlarını ön plana çıkarırken bazı kısımlarını ise geri planda tutmaktır. Highlighter'ı yüzünde aydınlatmak ve ön plana çıkarmak istediğin yerlere sürdüğünde doğal bir ışıltıya ve aydınlık bir yüze kavuşursun. Elmacık kemiklerinin üstü, kaşlarının altı, burun kemiği ve ucu gibi yerler highlighter sürmek için idealdir. 

Herkesin yüz tipi ve yüzünde yaratmak istediği ışıltı farklıdır. Sen de kendi yüzünün ışıltısını kendin keşfedebilirsin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta, cilt tipine uygun ve doğal görünümlü bir highlighter seçmektir. Favori aydınlatıcını bulduktan sonra ise onu ideal miktarda ve doğru teknikler ile uygulamalısın. Peki, highlighter nasıl kullanılır? İşte birkaç etkili ipucu...

Highlighter (Aydınlatıcı) Nasıl Kullanılır?

Highlighter'ının güzel görünmesinin temeli, yaptığın ten makyajında gizlidir. Highlighter uygulayacağın yerlere öncelikle ince bir tabaka nemlendirici, makyaj bazı ya da fondöten sürmek çok daha doğal bir görünüm elde etmeni sağlar. Highlighter'ının uzun süre kalıcı olması için, makyaj bazı ürünlerini inceleyebilirsin. Eğer fazla ışıltılı bir görüntü oluşmasını istemiyorsan, highlighter'ın üstünden mat bir pudra ile hafifçe geçebilirsin. Gözlerini daha büyük göstermek için göz pınarlarına, kaşlarını daha kalkık göstermek için ise kaş altlarına aydınlatıcı sürmen yeterli. Daha kalkık bir burun görüntüsü yaratmak için burun ucuna, dolgun bir dudak için ise üst dudağın ile burnunun arasına küçük dokunuşlar yapabilirsin.

Kontür Uygulamaları ile Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Highlighter makyaj yaparken tek başına uygulanabileceği gibi, kontür teknikleriyle birlikte de kullanılabilen fonksiyonel bir üründür. Burun kemiğini olduğundan daha dar göstermek için tek yapman gereken, kemiğin sağ ve sol hattına bronzer ile birer hat çekmek ve orta kısmına hafifçe aydınlatıcı sürmek. Elmacık kemiklerini daha çıkık göstermek istersen, yanaklarının iç kısmına bronzer uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinin üstüne aydınlatıcı sürmen yeterli. Daha günlük ve doğal makyajlarda highlighter'ını tek başına kullanabilir, özel günler için yaptığın daha yoğun makyajlarda ise iki uygulamayı birleştirebilirsin.

Highlighter (Aydınlatıcı) Çeşitleri

Highlighter çeşitleri; krem, likit, toz ve stick olarak dörde ayrılır. Highlighter fiyatları, renkleri ve kullanım kolaylıkları her çeşitte farklılık gösterir. Toz highlighter, başka bir deyişle aydınlatıcı pudra tercih etmek istiyorsan, onu bir highlighter fırçası ile rahatlıkla uygulayabilirsin. Likit, stick ve krem highlighter'ları ise sürdükten sonra bir makyaj süngeriyle ya da parmaklarınla dağıtabilirsin. Highlighter renkleri arasından yapacağın tercihte ise cilt tipine ve tonuna göre karar vermelisin.

Cildinde ıslak bitişli, doğal ve aydınlık bir ışıltı yakalamak için Hindistan cevizi yağı içeren ilk likit aydınlatıcı olan Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı'ya mutlaka göz atmalısın. Eğer birden fazla highlighter tonunu bir arada kullanmak istiyorsan, aydınlatıcı paletleri sana daha yaratıcı ve çeşitli makyajlar yapma olanağı sunar. La Vie En Glow Aydınlatıcı Paleti ile Hindistan cevizi yağı etkilerini keşfedebilir, yüzüne hiç efor sarf etmeden canlılık ve aydınlık katabilirsin. 

Highlighter'ını hem yüzünü nemlendiren bir baz hem de renklendiren bir aydınlatıcı olarak kullanmak istiyorsan, gücünü karpuz özlerinden alan ve 24 saat nemlendirme özelliğine sahip Glow Cherie Renkli Nemlendirici ile tanışmalısın. Cilt rengini anında canlandıran, yatıştıran ve rahatlatan bu ürünün cildinde yarattığı sedefli parıltılara bayılacaksın.

Cilt Tonuna Göre Highlighter Önerileri

Aydınlatıcı makyaj ürünleri, cilt tonun ile uyumlu olmadığı sürece makyajının doğal görünmesi oldukça zordur. Highlighter'lar; gümüş, bronz, altın ve şeftali tonlarında farklı ışıltılara sahiptir. Eğer beyaz tenliysen gümüş ışıltıları, buğday tenliysen altın ve şeftali tonlarını tercih edebilirsin. Esmer tenliler için ise en uygun highlighter'lar pembe ve bronz ışıltılara sahip olanlardır. 

Atla slayt sıralayıcı: Full Range

L’Oréal Paris ürünlerini keşfedin

Favori ürünler