Güçlü Saçlar için Vazgeçilmez İçeriklerden biri: Biotin

İnsan vücudu içi oldukça önemli olan Biotin vitamini, saç, tırnak ve cilt üzerinde yüksek etkisi olan bir bileşen. Eksikliği durumunda da koparak saç dökülmesi, cilt ve tırnaklarda problemler meydana gelebilir. Bu noktada, vücuda ihtiyaç duyduğu biotin farklı yollarla takviye etmek gerekir.

Biotin Nedir?

Biotin, B grubundaki kompleks vitaminlerden biri. B7 ya da H vitamini olarak da adlandırılıyor. Suda çözünme özelliği bulunan biotin yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için oldukça önemli. Esas görevi, besinlerin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmak olan biotin; cilt, tırnak, saç, göz, karaciğer ve sinir sistemi için önem taşıyor.

Tüm temel vitaminler gibi, biotin de gıda yoluyla alınabiliyor. Bu sayede hem vücut sistemleri gerektiği gibi çalışıyor hem de cilt ve saç yapısı desteklenmiş olabiliyor. Bunun dışında biotin saç bakım ürünlerinde de karşımıza çıkıyor.

Biotin Nasıl Kullanılır?

Biotinin gıda yoluyla alındığını biliyoruz. Ama saç derisi ve saç bakımını destekleyebilmek için biotin içeren ürünleri bakım rutinlerine dahil etmek gerekir. Dengeli beslenme ve doğru bakım ürünleri ile vücuduna, saçlarına ihtiyaç duyduğu biotini sunabilirsin. Biotin içerikli bir saç bakım serisi arıyorsan; Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içerikleri ile zenginleştirilen L'Oréal Paris Elseve’den Komple Direnç tam sana göre!

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/guclu-saclar-icin-biotin" }

Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içerikleriyle zenginleştirilen Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı* Bakım ile Saçlarının Gücü Karşısında Hiçbir Şey Duramaz!

Koparak saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olan ve saçlarını güçlendirecek bir saç bakım serisi arıyorsan, L’Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı* Bakım saçlarının gücü karşısında hiçbir şey duramaz! Zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar için özel olarak geliştirilen ve arginine biotin ve B5 vitamini içerikleri ile zenginleştirilen Komple Direnç bakım ürünleri ile kökten uca 2 kat daha güçlü saçlara** kavuşabilirsin!


● Arginine biotin ve B5 vitamini içerikleri ile zenginleştirilen Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı saçlarınızı kökten uca güçlendirir ve saçı koparak dökülmelere karşı korur.
● Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi’ni şampuan sonrasında uygulama saça kolay tarama sağlarken saçlarınızı koparak dökülmelere karşı korur. Komple Direnç şampuanın ve bakım kreminin birlikte kullanımında ise 2 kat daha güçlü saçlara kavuşabilirsin!**
● Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi, zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar için güçlü formülüyle ağırlık yapmadan koruyucu bir bariyer görevi görür ve günün her adımında saçınızı koruyarak güçlendirir. Yapılan instrumental testlere göre tarama sırasında %98,8 oranında daha az kırılma sağlar***.
● Elseve Komple Direnç Güç Maskesi, dökülme karşıtı saç yapılandırıcı programıyla çok amaçlı kullanıma sahip: doğal bir his için silikon içermeyen ve ağırlaştırmayan özel formülü sayesinde saç diplerine ve boylarına uygulanabiliyor, kökten uca saçları güçlendiriyor.

Elseve Komple Direnç ile saçlarının tek bir telinden bile vazgeçme!

*Koparak dökülmelerde

**Instrumental test, şampuan ve saç kreminin birlikte kullanılmasının sonucu

***Instrumental test

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/guclu-saclar-icin-biotin" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/guclu-saclar-icin-biotin", "name": "Guclu Saclar Icin Biotin" } } ] }