Far Nasıl Sürülür

Elinde ten rengine ve stiline uygun göz farı varsa ve hangi adımları izlemen gerektiğini biliyorsan, kısa süre içerisinde büyüleyici bakışlara sahip olabilirsin. Çünkü far, gözleri boyutlandırmanın ve şekillendirmenin en renkli ve etkili yollarından biri. Üstelik doğru seçilen far modeli seni yalnızca birkaç özenli fırça darbesi ile profesyonellerin elinden çıkmış gibi duran bir göz makyajına kavuşturabilir. Düşük olduğu için arka planda kaldığını düşündüğün gözlerini vurgulayarak duruşunu ve ifadeni tamamen değiştirebilir. Sana her an alımlı, hülyalı ve derin bakışlar sunabilir.

Biz senin için hazırladığımız bu yazıda farın makyaja kattığı tüm bu büyüyü en iyi şekilde tenine taşımak için neler yapabileceğini tek tek anlattık. Sen de hem en basit ve kolay şekilde göz farı nasıl sürülür sorusunun yanıtını hem de farklı far modellerini bu yazımızda bulabilirsin.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Öncelikle genel olarak far ile göz makyajı nasıl yapılır ona bakalım:

 • Öncelikle göz kapaklarını makyaja hazır hale getirmek için far bazı uygulamalısın. Eğer bazın yoksa transparan bir pudra ile de zemin hazırlayabilirsin.
 • Ardından ten renginde bir göz farı ile devam etmelisin. Göz kapağının tamamına bu ürünü uygulayarak tenini pürüzsüzleştirmelisin. Bu aşamada dilersen parıltılı dilersen de mat bir far tercih edebilirsin. Burada karar tamamen sana ve devamında uygulamak istediğin makyaj modeline bağlı.
 • Sonrasında göz kapağına uygulayacağın modele göre ilerleyeceksin. Biz burada göz rengini ortaya çıkaran tonlarla hafif bir makyaj modelinin nasıl yapılacağını söyleyeceğiz. Diğer modelleri yazının devamında bulabilirsin.
 • Öncelikle eline kolay kontrol edebildiğin bir göz farı fırçası al. Sonrasında göz kapağının katlanma bölgesine seçtiğin tonu dağıtarak uygula. Mavi renk gözlerini ortaya çıkarmak için mor esintiler olan, kahve gözlerini vurgulamak için yeşil ve mavi pigmentler içeren, yeşil gözlerini belirginleştirmek için de bakır, kahve ve kırmızı barındıran renkler kullanabilirsin.
 • Bu hafif far duruşunu biraz daha geniş bir alana yaymak için makyajının üzerinden bir karıştırma fırçası ile geçebilirsin. Böylece seçtiğin renk hafif buğulu bir duruş ile tüm göz kapağını hareketlendirir.
 • Far sonrasında kirpik diplerini eyeliner ile belirginleştirebilirsin
 • Son adımda kirpiklerini uygun bir maskara ile dolgunlaştırabilirsin.

Tüm gözlerle uyumlu, hem ten tonları hem de canlı renkler içeren L'Oréal Paris Color Queen Unsurpassed Far serisi ile dilediğin göz makyajını kolaylıkla yapabilirsin. Koyu yeşilden turkuaz mavisine kadar uzanan geniş renk paleti ile seni büyüleyecek olan bu far, değerli yağlarla zenginleştirilen formülü sayesinde göz kapaklarına harika bir enerji katar.

Hayat Kurtaran Şık ve Pratik Göz Farı Modelleri

En kısa sürede, en mükemmel göz makyajına ulaşmak hiç de zor değil. Yeter ki nasıl bir model istediğine karar ver ve sonrasında senin için hazırladığımız ipuçlarını takip et!

1. Sade ve Natürel Far Nasıl Sürülür?

Günlük yaşamda sana doğal bir güzellik sunacak far modeli ile tanışmaya hazır mısın?

 • Göz kapaklarının iç kısmına ve kaş kemerine ten renginde bir far uygulayarak başlamalısın. Biraz dikkat çeken bir görüntü elde etmek istiyorsan, bu aşamada içerisinde ışıltılı pigmentler bulunan bir far tercih edebilirsin. Duru ve doğal güzelliğini ön plana çıkarmak için mat bir ürün ile ilerleyebilirsin.
 • Sonrasında içerisinde hafif renk dalgalanmaları olan toprak tonlarında bir far ile göz kapağının ortasından itibaren uygulama yapabilirsin. Farın tonuna göz rengine göre karar verebilirsin.
 • Seçtiğin orta tonla uyumlu daha koyu bir renk ile gözlerini belirginleştirmelisin. Bu aşamada koyu tonla gözün dış köşesinden göz kapağının ortasına doğru incelen bir hat çizmelisin. Bunu kalın bir eyeliner çizgisi gibi düşünebilirsin. Yoğunluğu dış kenarlara verdiğinden emin olmalısın.

2. Tek Renk Far Nasıl Sürülür?

Yalnızca tek bir renk ile uzun uzun uğraşılmış gibi duran bir makyaj görüntüsü elde edebilirsin.

 • Tek renk far kullanacaksan dikkatleri üzerine toplayan bir ton tercih etmeni öneririz. Böylece oldukça etkileyici bakışlara sahip olabilirsin. Elbette dilersen toprak ve ten tonlarında ya da somon ve şeftali gibi doğal bir renk de tercih edebilirsin.
 • Bu uygulama için birbirinden canlı ve farkı tonları tek bir üründe toplayan L'Oréal Paris Eye Go Wild far paletini kullanabilirsin. Hem nude renkler içeren hem de kırmızı ve kızılın en leziz tonlarını bir araya getiren bu 16’lı far paleti ile kişiliğinin en gizemli noktalarını bakışlarına taşıyabilirsin!
 • Rengini seçtiysen uygulama adımları ile devam edebiliriz. Yapman gereken tek şey, ten rengi far ile zemin oluşturduğun göz kapağının ortasına seçtiğin tonu bir karıştırma fırçası ile uygulamak.
 • Sonrasında göz kapağının iç kısımlarına doğru farı hafifçe süpürerek ilerlemelisin. Böylece burada daha seyrek ve doğal bir far duruşu elde edebilirsin.
 • Dış köşeye doğru ise rengi yoğunlaştırmalısın. Dilersen hafif yukarıya doğru ilerleyerek far ile gözlerine çekik bir form da verebilirsin.
 • Bu makyajı biraz da ortaya çıkarmak istersen kaş altına biraz aydınlatıcı sürerek spotları gözlerine toplayabilirsin.

3. Buğulu, Gölgeli Far Nasıl Sürülür?

Smokey eye olarak da isimlendirilen, genelde koyu renkle yapılan bu makyaj modeli gerçekten muhteşem. Üstelik sadece siyah tonlarını kullanman gerekmiyor. Dilediğin renklerle buğulu göz makyajı yapabilirsin. Kahve ve toprak tonları ile doğal bir duruş elde edebilirsin. Kızıl ve bakır tonlarını kullanarak görenlerde hipnotize etkisi yaratacak bakışlara kavuşabilirsin.

 • Buğulu göz makyajı için 3 ton seçmek gerekiyor. Orta renk, ana renk olacak. Diğer ikisi de seçtiğin bu ana rengin bir ton açığı ve koyusu olmalı.
 • Açık tonu göz kapağının tamamına uyguladıktan sonra katlanma çizgisinin tamamına yoğun bir şekilde orta ton olan farı sürmelisin.
 • Karıştırma fırçası ile dağınık bir görüntü oluşturduktan sonra koyu ton ile kirpik diplerini ve gözünün dış köşesini belirginleştirmelisin. Bu kadar basit!

Göz Şekline Göre Far Modelleri

Far ile gözlerini yeniden şekillendirebileceğini ve boyutlandırabileceğini söylemiştik. Şimdi biraz da farklı göz formlarını en mükemmel haline getirmek için farı nasıl uygulaman gerektiğine bakalım.

Küçük Göze Far Nasıl Sürülür?

Küçük gözlerini daha büyük göstermek için farın büyüsünden yaralanabilirsin.

 • Farı sürerken gözün dış köşesine odaklanmalısın. Göz pınarına doğru ilerlerken farın yoğunluğunu azaltmalısın. Hatta farı gözün ortasında bile bırakabilirsin.
 • Gözün iç taraflarında kesinlikle koyu tonlar kullanmamalısın. Aynı şey alt kirpik dipleri için de geçerli. Bu noktalarda mutlaka açık ve aydınlık tonları tercih etmelisin.
 • Göz pınarlarını ışıltılı, açık renk bir far ya da highlighter ile aydınlatarak gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Çukur Göze Far Nasıl Sürülür?

Gözlerin kaş kemerinin gerisinde kalıyorsa ve göz çukurların çok belirginse dikkat etmen gerekenler şunlar:

 • Kesinlikle koyu tonlardan uzak durmalısın. Işıltılı ve açık renkli farları tercih etmelisin.
 • Kaş kemerini ve kaş altı bölgeni koyu tonlarda bir far ile gölgelendirerek geri plana atmalısın.
 • Göz kapağının çukur kalan düşük kısmını pastel ve parıltılı renklerle ön plana çıkarmalısın.

Düşük Göze Far Nasıl Sürülür?

Doğru adımları bilmezsen düşük göze far uygulamak tam bir hayal kırıklığı olabilir.

 • Mutlaka far bazı kullanmalısın.
 • Göz pınarında açık, ortaya doğru hafif koyulaşan ve dış köşede en yoğun halini alan bir far modeli tercih etmelisin.
 • Burada senin amacın düşük gözlerini daha çekik göstermek. Bunun için de gözün bitişine doğru farı hafif yukarı doğru yönelerek uygulaman gerekiyor. Dikkati koyu tonla hafif çekik duran göz bitimine toplamalısın.
 • Eyeliner çizgisini çok ince oluşturmalı ve mutlaka maskara sürmelisin.

Her zaman önemli olan senin ne istediğin. Profesyonel makyaj artistleri genelde tüm göz şekillerini makyaj ile badem göze benzetmeye çalışır. Dış köşede hafif çekik duran bu makyaj modelini sen de istediğin renkleri kullanarak uygulayabilirsin. Göz makyajında kullanmak istediğin L'Oréal Paris ürünlerinin tenine nasıl bir hava katacağını hemen görmek istersen Sanal Dene sayfamızı kullanabilirsin.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/far-nasil-surulur" }
0
 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/far-nasil-surulur" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/far-nasil-surulur", "name": "far nasil surulur" } } ] }