Adım Adım Mükemmel Kaşlar İçin İpuçları

Yaşamın her dakikasında etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsan kaş bakımına özen göstermelisin. Çünkü uzun yıllar boyunca incecik formuyla oldukça yapay bir görüntü oluşturan kaşlar artık makyajın starı haline gelmiş durumda. Doğrusunu söylemek gerekirse, kimsenin bu yeni akımdan şikayetçi olduğunu sanmıyoruz! Çünkü gerçekten doğal ve bakımlı kaşlar hem kişinin aurasına bambaşka bir hava katıyor hem de çok ama çok güzel duruyor!

Peki, teninin en doğal halinde bile seni karşındakinin ruhuna işleyen bakışlara kavuşturan kaşlara sahip olmak için ne yapmak gerekiyor? Hafif dağınık ve natürel duran ama gün boyu formundan asla ödün vermeyen kaş kontürüne sahip olanların sırrı ne? Biz senin için bakımlı ve stiline düşkün kadınların en çok merak ettiği konulardan biri olan kaş bakımı ve şekillendirmesi üzerine çok derin bir araştırmak yaptık. Sen de makyaj artistlerinin uyguladığı yöntemleri paylaştığımız bu yazıyı inceleyerek kaşlarına hak ettiği bakımı yapabilir, mükemmel bir kaş kontürüne sahip olabilirsin!

1. Adım: Kaş Kontürünü Belirleme

İlk olarak kaş kontürünü belirlemen gerekiyor. Yani, kaşlarına nasıl bir şekil vereceğine karar vermelisin. Ve bu aşamada isteklerinin ve trendlerin yanında dikkat etmen gereken en önemli nokta, yüz şeklin.

Öncelikle herkesin çok sevdiği, doğal kaş kontürü hakkında genel bilgiler verelim. Sonrasında da yüz tipine uygun kaş modellerine geçeceğiz:

 • Doğal kaş kontürünü belirlemek için eline ince bir kurşun kalem al.
 • Kalemi burnunun kenarına oturt ve dik bir şekilde tut. Kalemin kaş kemeri ile kesiştiği nokta, kaşların başlaması gereken yer.
 • Şimdi kalemin bir ucunu burun kenarından ayırmadan diğer ucu şakaklarına doğru ilerlet. Bu adım sonrasında kalemin kaş kemeri ile kesiştiği nokta sana kaşın bitmesi gereken yeri verecek.

Kaş kontürünün başlangıç ve bitiş noktalarını belirledik. Şimdi aradaki kaş hattı boyunca şekil nasıl olmalı, ona bakalım.

Kalın, Kavisli Kaş Modeli

 • Bu modelde kaşın en yüksek olduğu nokta belirgin bir şekilde ön plana çıkıyor. Bu noktayı az önce anlattığımız kalem adımı ile bulabilirsin. Kalemin göz bebeğin üzerinden geçerek kaş kemeri ile kesiştiği yer, kavis bölgesi.
 • Kalın kaşlar için uygun olan kavisli modelde dilersen kavis kısmını yuvarlak bir şekilde istersen de daha köşeli bir formda bırakabilirsin. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen belirgin kavisi, kare yüz hatlarına sahipsen yuvarlatılmış kavisi tercih etmelisin.

Düz Kaş Modeli

 • Kaş çizgisinin neredeyse düz olarak ilerlediği bir model bu. Başlangıç ve bitiş noktası kaş kemerinin kendi şekli ile birleştiriliyor. Çok modern duran bu model hem ince hem de kalın kaşlara uygulanabiliyor.
 • Seyrek kaşları daha gür gösteren bu model yuvarlak yüz hattına çok yakışıyor.
 • Düşük gözlü kadınların ise bu kaş modelinden kaçınması öneriliyor. Çünkü düz kaş gözlerin kendi formunu ortaya çıkaran bir model.

En genel kaş şekilleri böyle. Sen kendine uygun olanı belirledikten sonra kendi isteklerin doğrultusunda model üzerinde değişiklikler yapabilirsin.

2. Adım: Kaş Şekillendirme

Kaş kontürüne karar verdikten sonra kaşlarını şekillendirme aşamasına geçmelisin.

 • Bu noktada yapman gereken ilk şey, elde etmek istediğin kaş çizgisini yüzüne çizmek olmalı. Bu sayede hata yapmadan ilerleyebilirsin. Bu aşamada bir ucundaki fırçası ve diğer kısmındaki ince uçlu kalemi ile sana kolay uygulama sunan L'Oréal Paris Brow Artist Skinny Definer Kaş Kalemi’ni kullanabilirsin. Bu kalemi birazdan bahsedeceğimiz kaş boşluklarını doldurma adımında da kullanabilirsin.
 • Eğer kaşlarını almak istiyorsan bunun için cımbız, ağda ya da ip kullanabilirsin. Burada önemli olan uygulama sırasında kendini rahat hissetmen. Ve kaşlarını kırmadan ilerlemen.
 • Oluşturduğun kontürün dışında kalan kaşları dikkatli bir şekilde şekillendirdikten sonra diğer adıma geçebilirsin.

3. Adım: Kaş Doldurma

Şekillendirdiğin kaşlarının arasındaki boşlukları doldurarak kaşlarına dolgun bir duruş kazandırman önemli. Bu noktada doğal kaş gibi duran, uzun süre kalıcı ve kaş renginle uyumlu bir ürün kullanmalısın.

 • Kalem şeklinde bir ürün kullanmayı tercih ediyorsan , L'Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo Kaş Kalemi tam sana göre! Profesyonel kaş uygulaması olan microbladingden ilham alınarak tasarlanan bu kalemin özel ucu en doğal kaş teli görüntüsünü elde etmeni sağlar. Kaşlarda dövme etkisi yaratan formülü 24 saat boyunca teninde kalır.
 • Kalem yerine daha yoğun bir ürün kullanmak istersen L'Oréal Paris Paradise- Extatic Kaş Pomadı ile devam edebilirsin. Akmayan, bulaşmayan ve suya dayanıklı formülünü özel kesik uçlu fırçası ile rahatlıkla uygulayabileceğin bu pomadın kremsi jel dokusu kaşlarını kusursuz bir şekilde doldurur. Sana da günün her anında mükemmel görünen kaşların keyfini sürmek kalır!
 • L'Oréal Paris Brow Artist Unbelievabrow Profesyonel Kaş Jeli ile tek bir hamlede yoğun ve dolgun kaş görüntüsüne sahip olabilirsin. Özel fırça ucu ile hızlı bir şekilde kaşlarına dilediğin şekli vermene yardımcı olan bu ürün; 2 güne kadar kalıcı, suya dayanıklı formülüyle de kalpleri çalıyor!

4. Adım: Mükemmel Duruş İçin Kaş Sabitleme

Kaş makyajının son adımına geldik. Kaşlarını şekillendirdin ve belirginleştirdin. Artık elde ettiğin formun kalıcılığını arttırma aşamasına geçmelisin.

 • Kaş makyajının en sonunda sabitleyici bir ürün kullanman gerekiyor. Bu adım oldukça önemli. Çünkü kullandığın ürünlerin formülleri ne kadar kalıcı olursa olsun, gün içerisinde zaman geçtikçe kaşlarının düşmesini engellemez. Evet, dövme etkisi yaratan kaş ürünleriyle uzun bir süre boyunca çok daha belirgin kaşlara sahip olabilirsin. Ama uçları aşağıya doğru düşen kaşların yarattığı donuk ve yorgun enerjiden kaçınmak için mutlaka bir kaş maskarası ile kaşlarını ve makyajını sabitlemelisin.
 • Ayrıca şeffaf kaş makyajını kaşlarının doğal güzelliğini ortaya çıkarmak istediğinde de kullanabilirsin. Eğer kaşların zaten gür ve boşluksuzsa yalnızca bir maskara ile küçük bir dokunuş yaparak kaşlarını kusursuzlaştırabilirsin.
 • Bu adımda L'Oréal Paris Brow Artist PlumpSet Kaş Sabitleyici Maskara çeşidini kullanabilirsin. Üstelik bu ürünün özel fırçası kaş şekillendirmeye de uygun olduğu için doğal halde bırakmak istediğin kaşlarını kısa sürede en mükemmel formuna ulaştırır. Suya dayanıklı formülü ile sıcak günlerde, denize girdiğin anlarda ve havuz partilerinde asla kalitesinden ödün vermeyen ürünün istersen kaş renklerine uygun çeşitlerini istersen de şeffaf formunu kullanabilirsin.

Buraya kadar bahsettiğimiz tüm kaş makyaj ürünlerinin sende nasıl duracağını merak ediyorsan L'Oréal Paris’in Sanal Dene uygulamasını kullanabilirsin. 

5. Adım: Düzenli Kaş Bakımı

Kaş makyajı ile kaşlarını en güzel haline getirebilirsin. Ama makyaj yapmadığın zamanlarda da kaşlarına özen göstermelisin. Böylece yalnızca bir fırça darbesi ya da boşlukları dolduran pratik bir kaş kalemi ile en kısa sürede büyüleyici bir stil elde edebilirsin.

 • Kaşlarını düzenli olarak taramalısın. Böylece hem her zaman daha kolay şekil almalarını sağlarsın hem de kaş diplerinde kan dolaşımı hızlandığı için köklerin beslenmesine yardımcı olursun.
 • Eğer kaşların dökülüyorsa ya da çok seyrekse doğal yağlarla bakım kürleri yapabilirsin. Tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı ya da jojoba yağı gibi saç, kirpik ve kaş köklerini besleyen yağları temiz bir pamuklu çubuk ile kaşlarına uygulayarak gürleşmesini sağlayabilirsin.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/adim-adim-mukemmel-kaslar-icin-ipuclari" }
0
 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.com.tr/adim-adim-mukemmel-kaslar-icin-ipuclari" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Ana Sayfa" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/trend-ve-ipuclar", "name": "Trend ve ipuçları" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.com.tr/adim-adim-mukemmel-kaslar-icin-ipuclari", "name": "adim adim mukemmel kaslar icin ipuclari" } } ] }