• Genel

 • Ürünlerinizi hayvanlar üzerinde deniyor musunuz?

  L’Oréal hiçbir ürününü hayvanlar üzerinde kesinlikle test etmemekte ve 30 yıldan uzun süredir alternatif test metotları üretip uygulayarak bu konuda sektöre liderlik etmektedir.
  Daha fazla bilgi için (http://www.loreal.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing)

 • Bir ürünün içindekilerinin listesi nasıl elde edilir?

  İçeriğin tamamı ürünlerimizin üstünde yazmaktadır.

  Bu konuyla ilgili olarak, Avrupa Birliği, kozmetik sanayisinden tüm ürünlerin üzerine tüketiciye şeffaf bir yaklaşım sergilenmesi açısından, ürünlerin içerikleriyle ilgili herşeyin yazılmasını talep etti.

  Avrupa bazında bir uyumun sağlanması amacıyla, INCI olarak bildiğimiz (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) uluslararası bir terim listesi hazırlandı.

  "INCI" içerisinde içerikler isimleriyle birlikte yer almıştır. Bu uluslararası bir adlandırmadır ve ambalajların üzerinde bu şekilde bulunur.

  Eğer ek bilgi almak isterseniz, arzu ettiğinizde bize, 0810 18 28 38 numaralı telefondan pazartesi ile cuma günleri arasında (tatil ve özel günler hariç) saat 9:00'dan 19:00'a kadar ulaşabilirsiniz.Arama ücretlendirmesi şehir içi tarifesi üzerinden yapılacaktır.

 • Ürünlerinizin ambalajları geri dönüştürülebilir mi?

  L'OREAL PARİS kozmetik ve temizleme ürünlerinin ambalajlarını, öncelikle müşterilerinin güvenliğini göz önünde bulundurarak sadeleştirmektedir.

  Bir ürünün ambalajının ne derece önemli olduğunun farkındayız. Ürünlerimiz vücut yüzeyi ile temas halinde olduğundan, ambalajların bu yüzeye mikro-biyolojik ve alerik düzeyde zarar vermeyen maddeler olması gerekmektedir.

  Bu konuda geçtiğimiz yıllarda çeşitli çalışmalarımız olmuştur, örneğin PVC ambalajların yerine alternatif maddeler kullanılması, hem ürünlerin daha tatmin edici koşullarda saklanmasını hem de yok edilmesi zor bir madde olan PVC'nin kullanımını azaltmıştır.

  Çevreyi koruma ve bu ürünlerin çevreye verdiği zararı minimize etme açısından yapılan bu atılımlar, birkaç teknik çözümün yürürlüğe girmesiyle somutlaşmaktadır.

  Önemli bir notu da eklemekte yarar görüyoruz, cam ambalajların kullanımı bizi tüketicinin güvenliğini düşünmeye itmiştir. Bilindiği gibi bazı ürünlerimiz banyolarda kullanıldığı gibi, çocuklar tarafından da kullanılmaktadır.

  Bu ürünlerin yere düşmesi halinde yaralanma riskinin olduğunu söyleyebiliriz. Plastik ambalajlarda bu risk söz konusu değildir.

  Buna karşın plastik ambalajlar yanmaya elverişlidir. Duman filtreleri sayesinde, plastik ambalajların yakılması sırasında atmosfere bir zarar verilmediği gözlenmiştir.

  Plastik ambalajların taşınması enerji kullanımı bakımından cam ambalajlara nazaran daha ekonomiktir. Buna bağlı olarak, hafif olmalarından dolayı taşıma sırasında daha az enerji tüketimi sağladıklarını ve çevreye daha zararsız olduklarını söyleyebiliriz.

 • Reklamlarınızdaki iddialara güvenebilir miyim?

  Dürüst ve şeffaf reklamcılık bizim değerlerimiz arasındadır. Katı etik ilkelerimiz doğrultusunda ürünün yazılı ve görsel temsili ile etkileri konusunda adil ve dürüst bir poliçe izliyoruz. Reklamlarımızdaki bütün iddialar detaylıca araştırılmış, bağımsız kuruluşlarca onaylanmış ve kamuya sunulmadan önce onaylanmıştır.

 • Cilt Bakımı

 • Cilt tipinizi nasıl tanıyabilirsiniz?

  Kusursuz cilt görünümü cilt tipini bilmek ve ona uygun ürün seçmekten geçer. Peki cilt tipi dediğimiz tam olarak nedir ve onu nasıl tanıyabiliriz? Cilt tipi, ciltte bulunan su ve yağ oranına ve de hassasiyet durumuna göre 5 tipe ayrılabilir:

  -Normal cilt: Genellikle dengesi iyi olan, yer yer kuruluk veya yağlılık barındırmayan, gözeneklerin gözle görülür seviyede olmadığı ve ciddi bir hassasiyete sahip olmayan ciltler için kullanılan bir cilt tipidir.
  -Karma cilt: Ciltteki T bölgesi başta olmak üzere bazı bölgelerin yağlı bazı bölgelerinse kuru bir görünüme sahip olduğu ve çok sık görülen bir cilt tipidir. Yağlanma ve siyah nokta gözlemlenebilir.
  -Kuru cilt: Normalden daha az sebum üreten, gözeneklerin neredeyse görünmez olduğu, elastik olmayan ve nemlendirme ihtiyacı yüksek olan cilt tipidir.
  -Yağlı cilt: Yüksek oranda sebum üreten, parlama, siyah nokta ve sivilcelenme görülebilen ve gözeneklerin görünür olduğu cilt tipidir.
  -Hassas cilt: Sıkça kırmızılık, kuruluk ve hassaslık görülebilen; çoğu zaman özel bakım gerektirebilen bir cilt tipidir. Kullanılan cilt bakım ürünleri cildi yüksek oranda etkileyebileceğinden dikkatli seçilmelidir.

 • Cilt bakımı nedir? Nasıl yapılmalıdır?

  Cilt bakımı, cilt görünümünün iyileştirilmesi ve makyajın olumsuz etkilerinin en aza indirgenebilmesi için çok önemlidir. Daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için:

  - Her gece yatmadan önce makyajı çıkarın ve yüzünüzü temizleyin. Böylece cildinizin nefes alması kolaylaşacaktır. Sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın. Göz bölgenizi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin.

  - Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir günlük nemlendirici kullanın. Göz bölgenizi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin.

 • Cildi temizlemek neden önemlidir?

  Makyaj, kötü beslenme, stres ve hava değişimleri gibi dış etkenlerle karşı karşıya olmamız sebebiyle cilt görünümü mat bir hale gelebilir. Bu noktada cildi mümkün olduğunca temiz tutmak, pürüzsüz cilt görünümünü sağlamanın ilk aşamasıdır.

  Cildi temizlemeden önce makyajı iyice çıkarmak gerekir. Tercihe göre micellar makyaj temizleme suyu ve göz makyajı temizleme suyu, temizleme mendili, sütü veya kremi kullanılabilir.

  Sonrasında derinlemesine temizlik için yüz temizleme jelinden yararlanılabilir. Bunun yanında haftada 3 kere peeling ve maske yapılarak cilt temizliği tamamlanabilir. Jel sonrası uygulanacak tonikle cilt temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

  L’Oréal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu ailesi cilt tipine özel ve çift fazlı seçenekler sunarken, Değerli Çiçekler ailesi cilt tiplerine göre ayrılmış olan Temizleme Mendili, Temizleme Sütü ve Temizleme Kremi ile makyajın çıkarılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda göz çevresinde ve çift fazlı yapısıyla göz yanında dudak çevresinde kullanılmak için özel göz makyaj temizleyiciler de kullanılarak daha etkili bir makyaj çıkarma sağlanabilir.

  Makyajın çıkarılmasının ardından uygulanacak yüz temizliğinde, L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli, Peeling Jeli ve Arındırıcı Jel kullanılabilir. Aynı zamanda Değerli Çiçekler ailesinden cilt tipine göre olan jeller de kullanılabilir. Peeling için Şeker Peelingleri tercih edilebileceği gibi Değerli Çiçekler ailesinin peelingi de kullanılabilir. Maske için ise Saf Kil, 5 farklı etkili maskelerden ihtiyaca göre bir seçim yapılabilir.

  En son adımda uygulanacak tonik için L’Oréal Paris Değerli Çiçekler ailesinde yer alan cilt tipine özel toniklerden seçim yapılabilir.

 • Cildi nemlendirmek neden önemlidir?

  Su, vücudumuzun büyük bir bölümünü oluşturur ve sağlıklı bir yaşam için en önemli içeriklerden biridir. Aynısı cildimiz için de geçerlidir ve cilt tipi ne olursa olsun cildin nemlendirilmesi gerekir. Kuruyan bir cilt ışıltısını kaybeder ve hassaslaşır. Bunu önlemek için gün boyu nemini kaybeden cildi, cilt tipine uygun nemlendiricilerle nemlendirip nem dengesini korumak gerekir.

  Gün içinde zamana ve cilt tipine göre kullanılabilecek uygun nemlendiriciler vardır. Yüz temizliği sağlandıktan sonra:
  - Sabah cilt tipine uygun olarak günlük nemlendirici,
  - Gece yatmadan da gece bakım kremi

  kullanılabilir. Bunun yanında göz çevresi için göz kremlerinden ve daha yumuşak ve beslenmiş bir cilde sahip olabilmek için serum ve bakım yağlarından yararlanılabilir.

  L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu ile cilt tipine hafif likit dokuda anında nemlendirme olanağı sunarken, L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Serisi ile bebek gibi bir cilt ile ışıl ışıl bir görünüm kazanılmasına yardımcı oluyor. Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştici Gündüz Bakım Kremi ve Gece Bakım Kremi ile gün boyu nemlendirme sağlarken, Mucizevi Yüz Bakım Yağı ile ışıltılı bir cilt görünümünü elde etmeye yardımcı oluyor. Bunların yanında Üç Etkili Bakım Kremleri cilt tipine özel bakım olanağı sunarken, göz kremiyle göz çevresinin bakımına destek oluyor.

 • Yaşlanma/Kırışıklık karşıtı ürün nedir? Neden kullanmalıyım?

  Yaşlanma etkileri yaşın ilerlemesi, genetik ve çevresel etkenler gibi birçok farklı sebeple ortaya çıkabilir. Yaşlanma karşıtı kremler bu etkilerin neden olabileceği kırışıklıkların, cilt dokusunda bozulmaların ve sarkmaların yavaşlatılması ve azaltılmasına yardımcı olur ve cildin nemlendirilmesini sağlar. Bu kremler göz gibi cildin belirli noktalarına özel olabildiği gibi, gündüz ve gece kremleri gibi kıvamlarındaki yoğunluğa ve içeriklerine göre günün belirli zamanlarına özel kullanımları da olabilir. Bunların yanında serum L’Oreal Paris Revitalift ve Revitalift Lazer X3 olarak iki yaşlanma karşıtı bakım ailesine sahiptir.

  Revitalift, 40-50 yaş arasını hedefler; gündüz kullanım için Gündüz Bakım Kremi ve GKF30 ve gece kullanım için de Gece Bakım Kremi ürünleriyle kırışıklık karşıtı ve ekstra sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Göz Kremi ile göz çevresine etki ederken ve Yüz, Hatlar ve Boyun kremleriyle yenileyici bir etki sunar.

  Revitalift Lazer X3, 40-60 yaş arasını hedefler; gündüz kullanım için Gündüz Bakım Kremi ve GKF20 ve gece kullanım için Gece Bakım Kremi ürünleriyle yoğun yaşlanma karşıtı bakım sunar. Göz Kremi ve Serumla bu bakımın etkisini arttırır.

 • L’Oréal Paris cilt bakım ürünlerini nereden satın alabilirim?

  L’Oréal Paris cilt bakım ürünlerini sitemizde ürün sayfalarındaki HEMEN SATIN AL butonlarından yararlanarak Trendyol, Watsons, Eve, Cosmetica, Migros Sanal Market gibi çeşitli e-ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

 • Sac Bakimi

 • Kepeklenmeyi kolaylaştıran etkenler nelerdir?

  Birçok etkenden bahsedebiliriz : hormonel dengesizlik, stres, aşırı terleme, rahatsız edici veya uygun olmayan şampuanlar, saç derisine aşırı derecede masaj yapılması, sıcaklık ve ısı değişimleri (özellikle kışın soğuktan sıcağa doğru bir ısı değişimi gerçekleştiğinde) kepeklenmeyi kolaylaştıran etkenlerdir.

 • Erkeklerdeki kepeklenmeyle kadınlardaki kepeklenmenin sebepleri aynı mıdır?

  Evet. Kepek sorunu, cinsiyet veya etnik ayrım gözetmeksizin toplumun yaklaşık olarak %45'ni ilgilendiren bir konudur.

 • Kepekler yaşa bağlı olarak mı ortaya çıkar yoksa başka bir sebebi var mıdır?

  Hayır, yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaz. Fakat dışa bağlı etkenler - stres, kirlilik.. ya da içe bağlı etkenler - saç derisi altındaki bulanıklık- mikrobik dengeyi bozup saç derisinin yenilenmesini hızlandırarak kepeklerin ortaya çıkmasını sebep olur.

 • Kepeklenmeyi kolaylaştıran etkenler nelerdir?

  Birçok etkenden bahsedebiliriz : hormonel dengesizlik, stres, aşırı terleme, rahatsız edici veya uygun olmayan şampuanlar, saç derisine aşırı derecede masaj yapılması, sıcaklık ve ısı değişimleri (özellikle kışın soğuktan sıcağa doğru bir ısı değişimi gerçekleştiğinde) kepeklenmeyi kolaylaştıran etkenlerdir.

 • Bahsedilen sonuçlar en iyi şekilde nasıl elde edilir?

  Şampuanlama tekniği aşağıda belirtilen yöntemle gerçekleştirilmelidir:

  Saçları iyice ıslatmak. Şampuanı avuç içine alarak saçların tamamına yaymak. Parmak uçlarıyla hafif yuvarlak hareketler yaparak önce saç derisine sonra uzunluklara masaj uygulamak (kazıma veya kaşıma yapmadan). Köpüklü saçları 2 - 3 dakika dinlendirdikten sonra ılık suyla durulamak.

 • Ürün İçerikleri

 • Ürünlerinizde Methylisothiazolinone (MI) kullanıyor musunuz?

  L'Oréal'in en büyük önceliği tüketici güvenliğidir ve bu yüzden sadece sağlam güvenlik kayıtları bulunan koruyucuları kullanıyoruz. Bir koruyucu ile ilgili güvenlik endişeleri çıkar çıkmaz endüstri içindeki grup bu konu ile ilgilenmektedir. Biz de bu yüzden 2013 yılındayılında Methylisothiazolinone (MI) kullanmama kararı aldık. MI'ı ürünlerimizden çıkarma süreci bu yıl başlarında tamamladı. Ayrıca, L'Oréal alerjen karşıtı, bebek veya güneş koruma ürünlerinde de MI kullanmamaktadır. AB'nin MI güvenlik incelemelerini sıkıca takip etmekteyiz. Bu incelemeler MI koruyucularının en güvenli ve etkin kullanım seviyelerini belirlemeye yardımcı olacaktır.
  Eğer ek bilgi almak isterseniz, arzu ettiğinizde bize, 0810 18 28 38 numaralı telefondan pazartesi ile cuma günleri arasında (tatil ve özel günler hariç) saat 9:00'dan 19:00'a kadar ulaşabilirsiniz.Arama ücretlendirmesi şehir içi tarifesi üzerinden yapılacaktır.

 • Ürünlerinizde endoktrin bozucular kullanıyor musunuz?

  Kozmetik sektöründeki endokrin bozucular ile ilgili iddiaları yakıdnan takip ediyoruz. Endokrin modülasyonu alanını da uzun bir süredir araştırıyoruz ve konu ile ilgili parametreleri içeriklerimizin güvenlik testlerine dahil ettik. Yeni hammaddeler ve kullandığımız içerikler devamlı olarak değerlendirmeye alınıyor. Bİzim hedefimiz ürünlerin güvenli olduğundan ve endokrin bozucu içermediğinden emin olmaktır.
  Eğer ek bilgi almak isterseniz, arzu ettiğinizde bize, 0810 18 28 38 numaralı telefondan pazartesi ile cuma günleri arasında (tatil ve özel günler hariç) saat 9:00'dan 19:00'a kadar ulaşabilirsiniz.Arama ücretlendirmesi şehir içi tarifesi üzerinden yapılacaktır.

 • Ürünlerinizde phthalate kullanıyor musunuz

  Ürünlerimizden phtalateları çıkarmaya 2007 yılında başladık. Çıkarma işi 2010 yılında grubun bütün portfolyolarında başarıyla uygulandı ve yeni alımlarda da konuya dikkat edildi.
  Eğer ek bilgi almak isterseniz, arzu ettiğinizde bize, 0810 18 28 38 numaralı telefondan pazartesi ile cuma günleri arasında (tatil ve özel günler hariç) saat 9:00'dan 19:00'a kadar ulaşabilirsiniz.Arama ücretlendirmesi şehir içi tarifesi üzerinden yapılacaktır.

 • Ürünlerinizde plastik mikro partiküller kullanıyor musunuz?

  L'Oréal çevre korunmasını çok ciddiye almakta ve en yüksek çevresel profilde ürünler kullanmaya özen göstermektedir. 1995'ten beri formüllerimizin su ekosistemleri üstündeki etkisini denetlemeye adanmış bir araştırma labaratuvarımız bulunmaktadır. L'Oréal plastik mikro partiküllari meselesini toptan ele almaya karar vermiştir ve 2017 yılında bütün ürünlerinden polyethylene mikro partiküllerini çıkaracaktır. Bir maddenin üründen çıkarılması karmaşık bir süreçtir. Pek çok kritere uyması gereken (İnsan ve çefre güvenliği, etkinlik, sürddürülebilirlik, hammadde ve toplam maliyet bakımından.) olası alternatiflerin analizi ve tanımlanmasını gerektirir. Grup, aynı etkinliği ve güvenliği sağlayabilecek doğal alternatifleri araştırmaktadır. Ayrıca bizim genel çevre profil ve presniplerimizle de ilgilenebilirsiinz. 2020 yılında 2005 yılına göre karbon ayak izimizi, su tüketimizi ve atıklarımızı %60 azaltmış olacağız. Ekiplerimizi bitkilerimizin ve dağıtım merkezlerimizin çevresel etkilerini azaltmak için harekete geçireceğiz. Ayrıca toprağa sıfır atık gönderimine ve CO2 emisyonunu ürün başına 2011'e göre %20 azaltma hedeflerine bağlıyız.