Saç Renginizi Gösterecek En İyi Sarı Saç Modelleri

Hem doğal görünen hem de parlaklığını yitirmemiş ve hacimli sarı saçlar birçok kadının hayalini süslüyor. Her ten rengine sahip kadının sarı rengi dilediği şekilde saçlarına yansıtabilmesi için sarı saç boyasının da onlarca farklı tonu bulunuyor. Eğer hayalindeki sarı tonlarını bularak saçlarını dilediğin gibi renklendirdiysen, yolun yarısını tamamladın demektir! Ancak kusursuz bir görünüm için ideal sarı tonunu yakalamak ne yazık ki yetmiyor. Hem saç rengini iyice ön plana çıkarmak hem de yüzünle saçlarının arasında harika bir uyum yaratmak için seçtiğin saç modeli de oldukça önemli. Elbette saç modeli seçimi saçın uzunluğuna, yapısına ve hacmine göre de değişiyor. Ancak sarı saçları ön plana çıkarmak için sıklıkla tercih edilen ve sarı tonlarına çok yakıştıkları konusunda herkesin hemfikir olduğu birçok model de var! Sen de saç kesiminde ve kullandığın modellerde bir yenilik yapmayı düşünüyorsan, sarı saç modelleri fikirlerine göz atmaya ne dersin?

Küllü Sarı Saç Modelleri

Hem yüze oldukça asil bir duruş kattığı hem de zarif bir görünüm yarattığı için küllü sarı tonları uzun yıllardır popülerliğini yitirmiyor. Pek çok kadının yapay durmasından çekinerek kullanmaya cesaret edemediği platin sarı tonları bile küllü sarı ile birleştirildiğinde ortaya kusursuz bir sonuç çıkarıyor. Küllü sarı saç boyalarını tercih etmenin tek riski, özellikle beyaz tenli kadınlarda cildi normalden daha solgun gösterebiliyor olması. Ancak küllü sarı saç modelleri arasından doğru bir tercih yaparak, hem cildine ışıltı katabilir hem de dinamik bir saç modeline sahip olabilirsin!

Saçların omuz hizanı geçmeyecek kadar kısaysa, dalgalı ya da katlı kesimler küllü sarı tonlarını ortaya çıkarmak için harika bir seçim olabilir. Özellikle küt kestirdiğin küllü sarı saç rengi, saçlarına kalın saç maşası kullanarak kattığın bukleler ile kusursuz görünebilir. Eğer cildinin solgun görünmesinden endişeleniyorsan, dilersen saç diplerini iki ton daha koyu renkte bırakabilirsin. Böylece saç köklerinden saç uçlarına doğru daha belirgin ve keskin bir geçiş yaratman oldukça kolaylaşır. Uzun ve dalgalı saçlar için de küllü sarı saç rengi harika bir tercih. Ancak saçlarını çoğunlukla düz formda kullanıyorsan, bukleler arasında oluşan dalgaların yarattığı ışıltıyı düz saçlarda tam olarak göremeyebilirsin. Saç tellerinin uyumlu ve geçişli tonlarda olmasını tercih ediyorsan, küllü sarı tonlarını tüm saçına uygulamak yerine balyaj işlemini de kullanabilir ve saçlarında kusursuz parıltılar yaratan tutamlar elde edebilirsin. Unutmadan, yarım topuz ve yarım at kuyruğu modellerinin de küllü sarı saç rengini göstermekte bir numara olduğunu söylemek gerek. Saç örgülerine bayılıyorsan, tüm saçına uyguladığın kalın bir balıksırtı örgü de harika bir tercih olabilir.

Hem saçının tamamına uygulamak hem de balyaj işleminde bazı saç tutamlarında kullanmak için kusursuz bir küllü sarı saç boyası arıyorsan, L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı tonuna mutlaka göz atmalısın! Bu ton, özellikle küllü sarı renginden doğal durmayacağı endişesi ile çekinenlerin tüm ön yargılarını rafa kaldırmaları için birebir. Pro-keratin ve koruyucu serumlar barındıran krem boya içeriği ile saçını renklendirirken koruyacağından ve kusursuz doğal rengi ile harika sonuçlar yaratacağından emin olabilirsin! Küllü sarı tonlarını daha açık ya da koyu şekilde kullanmayı tercih ediyorsan aynı seride bulunan 8.1 Küllü Koyu Sarı ve 03 Ultra Açık Küllü Sarı tonlarına da mutlaka bir şans vermelisin!

Altın Sarısı Saç Modelleri

Altın sarısı saç rengi, içinde barındırdığı sıcacık parıltılar nedeniyle özellikle sarı cilt alt tonlu kişiler için muazzam bir tercih! Açık veya buğday tenliysen altın sarısı tonlarının sende kusursuz duracağından emin olabilirsin. Eğer esmer ten rengine sahipsen altın kumral tonları da sana çok yakışır. Ancak elbette seçtiğin saç modelleri de oldukça önemli. Özellikle omuz hizasını geçen uzunluktaki altın sarısı saçlarda bob kesim mükemmel bir seçim olabilir. Boxer-braid ismiyle bilinen ve iki balıksırtı örgüden oluşan modellere de mutlaka göz atmalısın. Dalgalı ve dinamik saç modelleri, saçlarının arasındaki altın yansımalarını çıkarmanı sağlar. Kısa saçlara sahipsen ve klasik kesimlerden vazgeçemiyorsan, kulak hizasında bir küt kesimin de altın sarısı saçlar ile harika görüneceğinden emin olabilirsin.

 
Gelelim altın sarısı saçların hem doğal hem de çarpıcı görünmesi için doğru saç boyası tercihine... L'Oréal Paris Excellence Intense ailesinde bulunan
8.34 Zengin Sıcak Sarı tonu, altın rengini saçların ile buluşturman için harika bir seçim! Hem saçlarına uyguladığı güçlü bakım hem de içinde barındırdığı yoğun pigmentler ile hayalindeki altın sarısı tonunu bu saç boyası ile kolaylıkla yakalayabilirsin.

 

Koyu Sarı Saç Modelleri

Sarı saç tonları denildiğinde birçok insanın aklına platin gibi açık tonlar gelse de koyu sarı saç rengi de birçok kadın için vazgeçilmez ve iddialı bir tercih. Özellikle saç renginde doğallıktan şaşmayan ve kolaylıkla farklı renklere dönüştürülebilecek tonları tercih edenler koyu sarı saç renginden yana seçim yapabiliyor. Koyu sarı tonlarının en büyük avantajlarından biri de ten rengi fark etmeksizin her kadına çok yakışabiliyor olması. Özellikle buğday ve esmer tenlilerde koyu sarı saç rengi, daha açık tonlarda balyaj uygulamaları ile harika bir uyum yaratabiliyor. Koyu sarı tonlarının bronzlaşan tende de kusursuz göründüğü düşünülürse, özellikle yaz aylarının sonlarına doğru saçlarını bu renk ile buluşturmak güzel bir tercih olabilir. Saç kesimini de değiştirmeyi düşünüyorsan, yazın güneş ve denizden dolayı yıpranan saç uçlarınla vedalaşarak daha kısa bir kesimi tercih edebilirsin. Dalgalı kesimler sana hem zamandan tasarruf kazandırabilir hem de saç rengini daha göz alıcı bir görünüme kavuşturabilir. Uzun ve koyu sarı saçlar, düz olarak da çok kullanılıyor. Yalnızca saçlarına fön çektirdiğinde bile saç renginin ön plana çıkacağından ve klasik bir görünüm yakalayacağından emin olabilirsin. Dilersen daha iddialı modeller için saçlarında corn-row örgülerini deneyebilir ya da yalnızca salaş bir topuz yapabilirsin. Her ten rengine çok yakışacak bir koyu sarı saç boyası arıyorsan işte karşında L'Oréal Paris Excellence Creme 8 Koyu Sarı! Doğal bir görünüm yakalamak ve saçlarını koruma altına almak için kusursuz bir tercih!

 

Kısa Sarı Saç Modelleri

Kısa sarı saç modelleri sayıca uzun saçlar için olan modeller ile yarışabilir! Kısa sarı saç hem dinamik hem modern hem de klasik görünümü bir arada barındırdığı için önünde deneyebileceğin sayısız model var. Daha önce de söylediğimiz gibi bob kesimler hem trendleri takip etmek hem de enerjik bir görünüm yaratmak için oldukça popüler bir tercih. Eğer asimetrik kesimli perçem kullanmayı seviyorsan, pixie saç modellerine de mutlaka göz atmalısın. Özellikle sarı saç rengi ile kusursuz bir uyum yakalayan pixie saç kesimi, çok kısa saçlarda bile harika görünüyor. Yine saç trendlerini takip etmekten vazgeçmeyenler için tomboy ve boyish saç kesimleri de ideal seçenekler. Özellikle tomboy saç kesiminde saçının bir tarafını daha uzun tutarak oldukça sıra dışı ve iddialı bir görünüm yaratabilirsin. Klasik modellerin dışına çıkmayı tercih etmiyorsan, kısa sarı saçlarda en çok tercih edilen modellerden biri olan katlı saç kesimini de mutlaka denemelisin.

 

 
Atla slayt sıralayıcı: Full Range

L’Oréal Paris ürünlerini keşfedin

Favori ürünler