Mucizevi Yag L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı

Mucizevi yağ cildi besleyerek ve nemlendirerek, cildin ışıltısını ve pürüzsüzlüğünü geri kazandırır. Aromatik kokusuyla yepyeni ve keyifli bir deneyim sunar.

Ürün detayları

Mucizevi Yağlar Serisi

Zengin içeriğiyle bilinen besleyici yağ çeşitlerine olan ilginin artmasıyla, bu yağ çeşitleri bakım ürünlerinde de yer almaya başladı. Başarılı ürünleriye kozmetik sektörünün öncü isimleri arasında yer alan L’Oreal Paris’in bir üyesi daha var: Mucizevi Yağlar Serisi! Cilde faydalı olan 8 farklı yağın (Jojoba Yağı, Biberiye Yağı, Kuşburnu Yağı, Portakal Yağı, Lavandin-Lavanta Yağı, Sardunya Yağı, Mercanköşk Yağı, Papatya Yağı) bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Mucizevi Yağ Serisi ürünleri tek başlarına ya da makyaj ürünleriyle birlikte kullanılabilir. Avuca alınan küçük miktardaki yağ, yüze ve boyun bölgesine uygulanabilir. Dairesel hareketler yardımıyla masaj yaparak ciltle bütünleşmesi sağlanan yağ, kısa süre içerisinde emilirek yağlı his bırakmaz.

Jojoba Yağı Faydaları Nelerdir?

Cildin sahip olduğu yağ ve nem oranını dengeleme etkisine sahip olan jojoba yağı nasıl kullanılır dersek; cilde ve saç derisine masaj yaparak kolayca uygulanabilir. Jojoba yağının cilde faydaları oldukça geniştir; yoğun nemlendirici etkisinin yanı sıra kolajen üretimini destekleyici etkiye sahiptir. Jojoba yağı ile yüz bakımı özellikle cilt bakımı rutininin temelini oluşturan makyaj temizleme noktasında değerlidir. Yaşlanma karşıtı yapısıyla öne çıkan jojoba yağı faydaları içerisinde tahrişleri önlemeye yardımcı olması da yer alır. Bir miktar ürünün avuca alınması ile yüze ve vücuda kolaylıkla uygulanan jojoba yağı ne işe yarar denildiğinde öne çıkan faydalardan bir diğeri ise çatlak ve selülitler üzerindeki yoğun etkisidir.

Biberiye Yağı Faydaları Nelerdir?

Antioksidan özelliğiyle öne çıkan biberiye yağı faydaları oldukça fazladır. Hem psikolojik hem de fizyolojik etkilere sahip olan bu doğal yağ kolayca yetiştirilebildiğinden, sıklıkla rastlanan bir bitkidir. Yağ yakıcı etkisi sayesinde zayıflamak isteyenler tarafından, sakinleştirici etkisi sayesinde psikolojik sıkıntı içerisinde olanlar tarafından tercih edilir. Biberiye yağının cilde faydaları da oldukça fazladır. Biberiye yağı cilde faydaları içerisinde öncelikli olarak akne tedavilerinde kullanılması gelir. Güçlü etkileri sayesinde biberiye yağı ve yüz bakımı birbirine bağlıdır. Ciltteki aknelerin ve lekelerin üzerinde etkili olan biberiye yağı nasıl kullanılır diye bakıldığında son derece pratik olduğu görülür. Hem cilde hem de saçlara uygulanma imkan bulunan doğal yağın cilde pamuk yardımıyla uygulanması, saça ise şampuana karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir.

Kuşburnu Yağı Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu yağı faydaları içerisinde öncelikli olarak cildi koruması gelir. Kuşburnu yağı ne işe yarar diye bakıldığında hücre yenilemesini destekleyici özelliğe sahip olması da öne çıkar. Cildi yenilemesinin yanı sıra kırışık oluşumunu azaltmaya yardımcı olurken, cilt lekelerinin görünümünün azaltılmasında da rol oynar. Ayrıca saçlar için de besleyici özelliği vardır. 

Portakal Yağı Faydaları Nelerdir?

Portakal yağı ne işe yarar diye bakıldığında, çok sayıda faydasıyla karşılaşabilirsiniz. Psikolojik etkilerinin yanı sıra portakal yağı yüze yararları sayesinde de pek çok kişi tarafından yaygın biçimde tercih edilir. Hücre yenileyici özelliği bulunan doğal içerik, akne ve sivilce problemi yaşayan kişiler tarafından yaygın olarak kullanılırken, yüzde oluşan kızarıklıklar ve siyah noktalar üzerinde de etkilidir. Zaman içerisinde görülen cilt hasarı ve kırışıklık görünümünün önlenmesine de yardımcı olur ve cildin genç bir görünüm kazanmasında rol oynar.

Lavandin Yağı-Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı ne işe yarar sorusunun cevabı hem psikolojik hem de fizyolojik olarak verilebilir. Etkili ve hoş kokusu ile rahatlatırken, akne ve sivilce izlerini önlemeye yardımcı etkisi vardır.

Sardunya Yağı Faydaları Nelerdir?

Sardunya çiçeği yağı, antioksidan etkisiyle bilinen 8 temel yağdan biridir.

Papatya Yağı Faydaları Nelerdir?

Papatya yağı papatya yağı ne işe yarar diye bakıldığından birçok farklı faydasından bahsedebiliriz. Birçok kişi hem sağlıklı cilde sahip olmaya yardımcı olması hem de saçlarının beslenmesi için papatya yağını kullanır. Papatya yağı cilde faydaları da oldukça fazladır. Cildi nemlendirici ve besleyici etkisi başı çeker. Fakat papatya yağının faydaları sadece ciltle sınırlı kalmaz. Saçlar için de oldukça faydalı olan doğal yağ, saçların doğal renk açıcı ürünü olarak da raflarda yer alır.

İçindekiler

Jojoba Yağı Nedir?

Sahip olduğu nemlendirici etkisiyle öne çıkan jojoba yağına olan ilgi her geçen gün artıyor. Jojoba yağı nedir diye baktığımızda; besleyeciliği ve nemlendiriciliği ile öne plana çıkan bir değerli yağ diyebiliriz. Yoğun nem içeriği sayesinde ciltlerde sık sık görülen nem kayıplarının önüne geçer. Cildin temizlenmesinde rol oynar, cildi besler ve arındırır.

Makyaj cildi zaman içerisinde yorabilir, bu yüzden makyajın ciltten uzaklaştırılması son derece önemlidir. Makyaj temizleme ürünleri tek başlarına yeterli olmadığında ekstra ürünlere başvurulabilir. Gün sonunda makyaj kalıntılarının ciltten uzaklaştırılması noktasında yaygın olarak tercih edilen jojoba yağı, cildi yoğun şekilde temizler. Aynı zamanda ciltte erken oluşabilecek kırışıklık görünümünün önüne geçmeye ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.

Biberiye Yağı Nedir?

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından elde edilen ve keskin odunsu kokuya sahip, besleyici bir doğal yağ türüdür. Şifa kaynağı olarak bilinen biberiye yağı, hem direkt olarak hem de farklı ürünlerle bir arada kullanılabilir.

Kuşburnu Yağı Nedir?

Afrika ve Avrupa’da yetiştirilen kuşburnu bitkisinden elde edilen, yüksek antioksidan değerine sahip olan kuşburnu yağı, zengin içerikli doğal bir yağ türüdür. Kuşburnu çekirdeği yağı ise içerisindeki yüksek mineral, vitamin ve linoleik asit nedeniyle nemlendirici etkiye sahiptir. Kuşburnu yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Kuşburnu yağı ile cilt bakımı rutini düzenlemek son derece faydalıdır. Çünkü doğal yağ, cildin sebum dengesini bozmadan cilde ihtiyacı olan nemi verir. Ayrıca ciltteki gözenekleri tıkamadan koruyucu bir bariyer oluşturur ve zaman içinde yaşanacak nem kaybının önüne geçer. Bariyer sayesinde kuşburnu yağının cilde faydası artar. 

Portakal Yağı Nedir?

Portakal yağı nasıl yapılır diye bakıldığında, portakalın kabuğunun işlenmesi sonucu elde edildiği görülür. Pek çok alanda yaygın olarak kullanıldığı gibi, portakal yağı cilde faydaları sayesinde kozmetik sektöründe de sık sık yer bulan doğal bir içeriktir. Masaj yaparak cilde ve vücuda uygulanabilen portakal yağı, cilt maskesi olarak da kullanılabilir. Etkili bir cilt maskesi meydana getirmek için 2-3 damla portakal yağı ile bir miktar zeytinyağının karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir.

Lavandin Yağı-Lavanta Yağı Nedir?

Lavandin yağı, lavantadan elde edilen yağın diğer adıdır. Lavanta yağı faydaları hem psikolojik hem de fizyolojiktir. Kokusu sayesinde zihni arındıran lavanta yağı, cilde de oldukça faydalıdır. Lavanta yağının cilde faydaları içerisinde güneş yanıklarına karşı etkili olması öne çıkar.

Lavanta yağı yapımı, pratikliği ile de bilinir. Bu nedenle pek çok kişinin doğal olarak yapmayı da tercih ettiği bir yağdır. Lavantaların ve zeytinyağının cam kavanoz içerisinde yerleştirilmesiyle başlayan yapım aşaması 3 gün güneş altında bekletilmesi ile tamamlanır. 3 günün ardından çalkalanan kavanoz içerisindeki ürün, lavanta yağı olarak kullanıma hazırdır.

Sardunya Yağı Nedir?

Güney Afrika’da bulunan bir bitkinin yapraklarının damıtılmasıyla oluşan sardunya yağı faydaları oldukça fazladır. Sardunya yağı aroma terapilerde de yaygın biçimde kullanılır.

Mercanköşk Yağı Nedir?

Ağrıları azaltmaya yardımcı, iyileştirici etkisi ile öne çıkan mercanköşk yağı antioksidan etkisiyle bilinen 8 temel yağdan biri olan bir doğal yağdır.

Papatya Yağı Nedir?

Papatyalardan doğal bir yolla elde edilen papatya yağı oldukça popüler bir üründür. Her geçen gün daha fazla kişinin yöneldiği papatya yağı faydaları hem ciltte hem de saçlarda etkilerini gösterir.

Kullanım
İyice temizlenmiş cildinize uygulayın. Günde 1 veya 2 kere uygulanabilir.
Mucizevi Yağ'ın farklı kullanımlarını keşfedin:
-Sabah birkaç damla, cildinizin ışıltısını ortaya çıkarır.
-Tek başına veya günlük bakım kreminden önce kullanarak rahatlık hissi verir.
-Gece yüz ve boyun bölgenize hafifçe masaj yaparak uyguladığınızda cildi yoğun bir şekilde besler ve rahatlatır.
 
Mucizevi Yag
L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı