L'histoire de Christophe Robin

Christophe Robin 1971'de Troyes'de doğdu. Çok genç bir yaşta, 14 yaşında kuaförlük mesleği yolunda adımını attı ve renk uzmanı Dominique de Bar sur Aube ona bu sanatsal meslekte kendi yolunu bulmasında yardım etti ve onu yönlendirildi. Ona çoğu zaman pek yerleşmemiş bir meslek olan renk uzmanlığından bahsedildi. Öğretmeni Dominique'i gözlemleyerek renk uzmanlığının ilginç bir meslek olduğunu keşfetti ve bu alanda uzmanlaşma kararı aldı.

Kendi bölgesinde Jean Louis David'in salonlarında kariyerine başladı ve kendisini farkettirmekte gecikmedi. Paris'de yardımcı eğitici olması teklif edildi ve başkentte onun için bir kapı açıldı; başarı sinyalleri geliyordu; bir yıl sonra, Jean Louis David'in salonları yeni renklendirme teknikleri geliştirmesi için sanat yönetim pozisyonunu ona emanet etti. İlk işi renklendirmede konusunda müşterilerin güvenini tazelemek oldu çünkü renklendirme ürünlerine karşı negatif bir yaklaşım vardı. Sadece 19 yaşındayken L’Oréal Paris ona mankenlerin saçlarını boyamasını teklif etti. Kendisine bir isim yaptı, en önemli şey olan modellerin güvenini kazandı ve artık mankenler ondan başkasına gitmemeye başladı. Moda dünyasında vakit geçirdikten sonra manken ajansı Elite'den gelen booker teklifini kabul ederek bu alanda ilk adımını attı. Mondino ve Lindberg gibi fotoğrafçılarla çalışarak Christophe renklerin spot ışıklar altındaki tonlarını keşfetti, cilt ve gözleri değerlendirmeyi öğrendi.

Sadece bir hayali vardı o da kendi salonunu açmaktı. Onun için boya ve bakım ürünleri ayrılmaz bir bütündü ve o bunu kadınlara keşfettirme arzusundaydı. Kırık bir saç sıradışı bir harikalıkta olamazdı, bu sebeple bakım ürünlerinin öneminin üstünde durmaktaydı. Saç boyama konusuna oldukça meraklı olan Japonlar onu gösterilerde bulunması için çağırdı. Japonların saçlarına uygun bir renk yelpazesi hazırladı.

24 yaşında boya ve saç bakımı konseptini geliştirmiş ilk salonlardan birini açtı. Catherine Deneuve, Emmanuelle Béart, Kristin Scott- Thomas gibi en ünlülerin saçlarını yapmakta ve renklendirme simgesi olarak moda dergilerde yer almıştır.

Christophe Robin ile Tanışın

GİRİŞ YAPIN

Üye iseniz, aşağıdaki bölümden kendinizi tanıtınız :

Bülten

L'Oréal Paris Bülten üyeliğimi sonlandırmak istiyorum

Şifremi unuttum

E-MAIL ADRESİNİZi yazınız; şifreniz e-mailinize gönderilecektir.

Arkadaşına gönder

Bize sağladığınız e-mail adresleri sadece istenilen makaleleri göndermek amaçlı kullanılacaktır ve saklanmayacaktır.

Gönder

Bültenimize üye olun

L'Oréal Paris e-posta bültenlerini almak için kayıt yaptırın : en çok konuşulan sezon trendleri ve yepyeni ürünler, size özel fırsatlar, güzellik promosyonları, uzman tavsiyeleri ve daha birçok sürpriz sizi bekliyor !

Üye olmak İstİyorum

L'Oréal Paris Bülten üyeliğinden ayrılmak için tıklayın.

UZMAN YARDIMI İSTER MİSİNİZ?
Bize telefon ya da e-mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz. L'Oréal Paris'e danışmak için 0 800 211 02 49