SSS

Bİr ürünün İçİndekİlerİnİn lİstesİ NASIL elde edİlİr?

İçeriğin tamamı ürünlerimizin üstünde yazmaktadır.

Bu konuyla ilgili olarak, Avrupa Birliği, kozmetik sanayisinden tüm ürünlerin üzerine tüketiciye şeffaf bir yaklaşım sergilenmesi açısından, ürünlerin içerikleriyle ilgili herşeyin yazılmasını talep etti.

Avrupa bazında bir uyumun sağlanması amacıyla, INCI olarak bildiğimiz (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) uluslararası bir terim listesi hazırlandı.

"INCI" içerisinde içerikler isimleriyle birlikte yer almıştır. Bu uluslararası bir adlandırmadır ve ambalajların üzerinde bu şekilde bulunur.

Eğer ek bilgi almak isterseniz, arzu ettiğinizde bize, 0810 18 28 38 numaralı telefondan pazartesi ile cuma günleri arasında (tatil ve özel günler hariç) saat 9:00'dan 19:00'a kadar ulaşabilirsiniz.Arama ücretlendirmesi şehir içi tarifesi üzerinden yapılacaktır.

Bİr ürünün son kullanma tarİhİ nedİr?

Ürününüz açılmadıysa ve 3 yıldan daha az bir süre içerisinde üretilmişse, nemden ve sıcaktan korunmuşsa kulanılabilir durumdadır.

Ürününüzün üretim tarihini öğrenmek için bize ulaşıp ürününüzün üzerinde yazan seri numarasını ve geçerlilik süresini (paketin üzerinde "m" harfiyle işaret edilen açıldıktan sonra ürünün azami kullanım süresini belirtir) bildirmeniz yeterlidir.

Ürün açıldıktan sonra, uygun sıcaklıkta saklanmış, hijyenik şartlarda kullanılmış, başka bir ürünle karışmamış ve her kullanımdan sonra itinayla kapatılmışsa, ürün birkaç aç boyunca bozulmadan saklanabilir.

Eğer ek bilgi almak isterseniz, Müşteri Danışma hattımız pazartesi-cuma günleri arası saat 9:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Numaramız, 0810 18 28 38 (Karşılıklı Ücretlendirilen Hat) 'dir ve arama ücretlendirmesi şehir içi arama tarifesi üzerinden yapılacaktır.

Ürünlerİnİzİ hayvanlar üzerİnde denİyor musunuz?

1989 yılından bu yana L'OREAL PARİS, üretilmiş ürünlerin değerlendirmesi için laboratuar hayvanı yöntemine başvurmamaktadır.

Kimyasal içeriklere sahip olduğu için, Avrupa Birliği kuralları ve uluslararası çeşitli kurallara göre tedarikçiler, ürünlerin içeriğiyle ilgili testleri yapıp bu ürünlerin zararsız olduklarının garantisini vermek zorundadır.

L'OREAL PARİS 20 yıldır, hayvanları denek olarak kullanmanın dışındaki yöntemleri araştırmak, geliştirmek ve geçerli kılmak için önemli çabalar harcamıştır.

Bu gelişimin ötesinde, akademik ve endüstriyel araştırmalar önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacaktır.Bu bağlamda yetkin karar mekanizmalarına, ağıbilim (toksikoloji) alanlarında, kimyasal içeriklerin incelenmesi ve değerlendirilmesinde, alternatif yöntemlerin ve henüz var olmayan yöntemleri geliştirip geçerli kılmak bu çalışmalar sonucunda olacaktır.

Ürünlerİnİzİn AMBALAJLARI gerİ dönüştürülebİlİr mİ?

L'OREAL PARİS kozmetik ve temizleme ürünlerinin ambalajlarını, öncelikle müşterilerinin güvenliğini göz önünde bulundurarak sadeleştirmektedir.

Bir ürünün ambalajının ne derece önemli olduğunun farkındayız. Ürünlerimiz vücut yüzeyi ile temas halinde olduğundan, ambalajların bu yüzeye mikro-biyolojik ve alerik düzeyde zarar vermeyen maddeler olması gerekmektedir.

Bu konuda geçtiğimiz yıllarda çeşitli çalışmalarımız olmuştur, örneğin PVC ambalajların yerine alternatif maddeler kullanılması, hem ürünlerin daha tatmin edici koşullarda saklanmasını hem de yok edilmesi zor bir madde olan PVC'nin kullanımını azaltmıştır.

Çevreyi koruma ve bu ürünlerin çevreye verdiği zararı minimize etme açısından yapılan bu atılımlar, birkaç teknik çözümün yürürlüğe girmesiyle somutlaşmaktadır.

Önemli bir notu da eklemekte yarar görüyoruz, cam ambalajların kullanımı bizi tüketicinin güvenliğini düşünmeye itmiştir. Bilindiği gibi bazı ürünlerimiz banyolarda kullanıldığı gibi, çocuklar tarafından da kullanılmaktadır.

Bu ürünlerin yere düşmesi halinde yaralanma riskinin olduğunu söyleyebiliriz. Plastik ambalajlarda bu risk söz konusu değildir.

Buna karşın plastik ambalajlar yanmaya elverişlidir. Duman filtreleri sayesinde, plastik ambalajların yakılması sırasında atmosfere bir zarar verilmediği gözlenmiştir.

Plastik ambalajların taşınması enerji kullanımı bakımından cam ambalajlara nazaran daha ekonomiktir. Buna bağlı olarak, hafif olmalarından dolayı taşıma sırasında daha az enerji tüketimi sağladıklarını ve çevreye daha zararsız olduklarını söyleyebiliriz.

Altderi nedir ?

Alt deri, derinin en derin ve en kalın bölümüdür. Enerji depolayıcı bir rolu vardır. Adiposit ve yağları depolayan hücrelerden oluşur.

Pasif olarak da olsa vücut ısısını dengeleme rolünü üstlenir çünkü bilindiği üzere yağlar ısı tutucu maddelerdir.

Bir cildin yağlı olduğu nasıl anlaşılır?

Cildin yağlılığı cildin yağ salgılamasına (sebum) ve bunun bolluğuna bağlıdır. Yağlı ciltlere genelde ergenlik çağındaki bireylerde, genç yaştaki reşit insanlarda ve erkeklerde rastlanır.Derinin salgıladığı yağ(sebum) cilde, çene, alın ve burun kanatları bölümlerinde parlaklık verir.

Yağlı bir cilt biraz kalın bir koruyucu yağlı tabakayla kaplıdır.Bu tabaka cildi susuzluktan korumaktadır.

Deri sağlığını tehdit eden unsurlar nelerdir?

Deri, maalesef iç ve dış dünyamızdaki karışıklık ve olumsuzluklardan etkilenmektedir, bu da uzun vadede derinin dengesini bozar. Bir veya birden fazla psikolojik ve biyolojik faaliyet yavaşladığında, denge bozulur ve deri düzenli olarak değişime uğrar.

İç dünyadaki, deri sağlığını etkileyen olumsuzluklar : yaş, stres, dengesiz beslenme, alkollü içecekler, ilaçlar, hormonel faktörler, genetik faktörler..

Dış dünyadaki, deri sağlığını etkileyen olumsuzluklar : rüzgar, soğuk hava, sıcak hava, aşırı güneşe kalma, kuraklık, klimalı ortam, hava kirliliği, deterjanlar, ısıtıcı ve klimalar.

Derimize rengini veren nedir?

Derinin rengi, kılcal damarlardan geçen hemoglobin ile özellikle pigment oluşumunu sağlayan melaninin kombinasyonu sonucu oluşur.

Bu pigment oluşumu tüm bireylerde ayrı bir şekilde genetik olarak programlanır ve bu pigmentlerin büyük bölümünün yapısı ve özelliği derinin renginin belirlenmesini sağlar.

Derinin işlevleri nelerdir?

Deri, tüm vücudumuzu kaplamakta ve korumaktadır. Dış dünyayla olan ilişkimizi ve alışverişimizi deri sağlar. Deri 3 farklı katmanı olan bir yapıya sahiptir. Bunlar üstderi, 1.altderi ve altderi tabakalarıdır ve her birinin özellikleri ve işlevleri farklıdır.

Derinin üst kısmında, saçlar, tüyler, tırnaklar, ter bezleri ve yağ bezleri bulunur.

Derma Genèse

Derma Genèse hakkındaki merak ettiklerinizi, ve sorularınızın cevapları için
Derma Genèse bölümüne giriniz.

Derma Genèse Gündüz Kremi'nin cilt üzerinde anında görülen bir etkisi var mıdır?

Uygulanışından itibaren, nem tutucu pembe sedefli yapısıyla cildin gündüz ihtiyacı olan bakımı yapar, cildin yüzeyini parlaklaştırır. Cilt nemle dolar ve yumuşaklaşır.

Derma Genèse koruyucu maddeler içerir mi?

Hava geçirmeyen tüplerde hazırlanarak koruyucuların minimum seviyede olması sağlanır. Derma Genèse ürünleri kozmetik alanında en önde gelen ürünlerdendir. Geleceğe dönük bir kozmetik vizyonuyla cilde ve çevresine saygılıdır.

Derma Genèse, yeni hücre üretimine* nasıl katkı sağlar?

Cildin gençliğini ve canlılığını korumak için, hücre faaliyetleri üzerinde bir çalışma yapmak yetersizdir, hücrelerin biotopları ve ekosistemleri üzerinde de bir çalışma yapmak gerekir. İlk defa bir tedavi yöntemi, alışılagelmişin dışında etkenler kullanıp, üstderinin üst tabakasında yeni hücrelerin yaratılabilmesini kolaylaştırmak için, hücresel ekosisteme** müdahale eder.

* derinin alt tabakası
** Vitro ortamda yapılan test

Etkileri derim üzerinde ne zaman farkedebilirim?

Üç haftadan sonra, kırışıklıklar hafifleşir, deri düzleşir ve yeniden sıkılaşır. Cilt tekrar toparlanır ve parlaklaşır. Bir aydan sonra da deri artık eski haline ulaşmıştır : esnekleşmiş ve yeniden canlılaşmıştır.

GAG'ler nelerdir?

GAG'ler (Glikosaminoglikan), altderinin ana matrisinin temel öğelerindendir. GAG'lerin %70'ini oluşturan Hyaluronik asitin yanında, sulfatlanmış GAG'lerin koruma ve destekleme görevi vardır.

Geceleri başka bir bakım ürünü kullanmanın amacı nedir ?

Derma Genèse'in yoğunlaştırılmış gece bakımı, cildin gece yapısına uygundur; yani ciltteki canlanma gündüze göre gece daha yoğundur. Bununla birlikte Derma Genèse'in yoğunlaştırılmış gece bakımı içerisinde hücre yenilenmesini kolaylaştırmak amacıyla alg içeriği de bulunmaktadır.

Hassa bir cilde sahibim, Derma Genèse'i kullanabilir miyim ?

Derma Genèse ürünleri dermatolojik kontrolden geçtikten sonra hassas deriler üzerinde test edilmektedir.

Hyaluronik asit nedir?

Alt derinin doğasında var olan Hyaluronik asit, dermatologlarca bilinen, deriyi yeniden canlandıran bir maddedir. Kendi ağırlığının 1000 katı ölçüsünde suyu emme ve sabitleme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde deride sıvı bir doku oluşur ve bu doku deriye canlı ve genç bir yapı kazandırır. Organizmada 15 gram Hyaluronik asit bulunur ve bunun yarısı ciltte bulunur. Bu içerik, aynı zamanda dermatologlar tarafından da deriyi canlandırmak ve kırışıklıklara karşı mücadele etmek için kullanılır.

Koku içerir mi?

Dokusu hafif ve ince bir kokuya sahiptir.

Pro- Xylane nedir™?

Pro Xylane 7 yıllık bir araştırma, tez sunumları ve bilimsel dünyada yer alan birçok yayının ürünüdür. Kozmetik eksperleri daha şimdiden Pro Xylane konusunda ikna olmuşlardır. Bu yeni aktik madde, gürgen ağacından elde edildiği gibi biyolojik olarak da geri dönüşümlüdür ve çevre dostudur. Enerji kullanımı, çevreyi koruma ve kalıcı gelişim amacıyla kısıtlıdır.

Pro-Xylane bio-mimetik bir aktiftir : derinin biyolojik mekanizmalarını destekler ve çoğaltır, işlevleri konusunda uyarıcı rol oynar.

    GAG (Glikosaminoglikan) 'lerin sentezini, cildin yaşamsal anlamda nemlenmesini, sulanmasını sağlar.Alt ve üstderinin birleşimini sağlamak ve bazı kolajenlerin sentezi için deriyi uyarır.
  • Hyaluronik asitin algılanıp hücrelere yapışmasını kolaylaştırmak amacıyla aygılayıcıları harelete geçirir.

*Vitro ortam testi

Sadece serumu uygulayabili rmiyim?

Serum bakımdan önce kullanılır.

Serumun günlük bir bakım kreminden farkı nedir?

Yapısı : Bilindiği üzere, serum sulu bir jeldir ve hyaluronik asit içeriği fazladır, bu da yumuşaklık sağlar. Cilt farkedilir biçimde pürüzsüzleşir ve ışık saçan bir parlaklığa bürünür. Yüzünüz inanılmaz bir şekilde gençleşmiştir.

Dış deri tabakasının işlevi nedir?

Bu tabaka dış dünyayla doğrudan temas halindedir, buradan gelebilecek tüm saldırılara karşı bir perde görevindedir.

Dış deri tabakasının hücreleri biyolojik olarak ölmüştür ve cansızdır, fakat bu hücreler yinede öenmlerini korurlar çünkü keratin ve yağ, yağlı asit ve seramit içeriği bulunan hidro-lipidik yağ tabakası içermektedir.

Bu hücreler düzenli ve doğal olarak soyulma ve dökülme olgusuyla elenmektedirler

Dış deri tabakasının kalınlığı ne kadardır ?

1 milimetrenin 1/100 ünden fazla değildir, fakat avuç içlerinde ve ayak altlarında çok daha kalındır.

Epiderm, yani üstderi nedir?

Üstderi(epiderm) derinin yapısını oluşturur ve koruma işlevi bulunur. Görevlerinden biri de bizim dışardan gördüğümüz ve üstderinin çok küçük bir bölümünü oluşturan kornea tabakasının yenilenmesini sağlamaktır.

Güzel bir cilt olabildiğince uzun bir süre nasıl korunur?

Ergenlik çağından itibaren bakımını sağlayarak. İlk güzellik hamlesi, cildin, deri yapınıza uygun yumuşatıcı ürünlerle düzenli olarak yıkanmasıdır. Zamanla basit bakım kremleri( günlük krem, gece kremi, göz çevresi kremi...) bu rutine dahil olur; hatta bu bakım süreci özgün bakım kremleriyle(maske,vb) de çeşitlendirilebilir.

Bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar, yaşımız ve cildimizin beklentileri olmalıdır.

Hidro-lipit şeridi nedir?

Hidro-lipit şeridi, salgılanmış yağ ve ter karışımından oluşmaktadır. Hafif asidik yapısıyla, kalıcı bakterilerin gelişimini sağlar derinin nem oranını korur. Bu şekilde kornea tabakasının içerisinde bulunan su miktarının orada tutulmasını sağlar. Görevi ve işlevi esas ve önemlidir, bu işlevi bozmak uygun olmaz.

Karma veya normal bir cilt nasıl ayırt edilir ?

Normal bir cilt, dokunulduğunda yumuşak, tekdüze görünür ve pürüzlerden arınmış biçimdedir. "T Bölgesi" (alın, burun, çene) olarak adlandırılan bazı bölgeler yağlı ve parlak ise bu cilde karma cilt denir.

Kırışıklar nelerdir?

Kırışıklar cilt yapısının şiddetli bir şekilde güç kaybetmesiyle meydana gelir.

Büyük ölçüde yüzün dışa açık olmasından kaynaklanan katlanmalardan oluşur ve zaman ve yaş ile daha da derinleşir. Daha farklı yerlerde olan kırışıklar ise güneşe açılmayla zamanla meydana gelir ve görünür yaşlanmanın tıbbi göstergelerindendir.

Kuru bir cilt nasıl ayırt edilir?

Kuru bir cilt, su, yağ veya her ikisinin de eksik olduğu bir cilttir.

Deri, salgılanan yağ eksikliğinden(sebum) dolayı kuruysa, koruyucu lipitler(yağlar) daha azdır ve saldırılara daha şiddetli tepki gösterir. Diğer cilt çeşitlerinden daha hızlı bir kırışma meydana gelir.

Nemi eksik kuru cilt kavramı önemli derecede nemlenme eksikliğine bağlıdır. En aşıkar özelliği de dokunulduğunda sert ve pürüzlü deri yüzeyine sahip olmasıdır. Hatta bazen düzensiz soyulma veya pul pul dökülme de meydana gelebilir.

Kuru cilt genelde deri tabakası ince, narin, soğuğa hassas(çatlamaya meyilli) ciltlerde meydana geldiği gibi, havanın kuruluğuna bağlı olarak az çok şiddetli çekilme, gerilme ve karıncalanmalara sebebiyet verir.

Orta Altderi (derm) nedir?

Orta Altderi(derm), derinin destek kumaşıdır.Bu bölümün % 70 'lik kısmı sudan oluşmasıyla birlikte, elastin lifleri, kolajen ve GAG de bu bölümü oluşturmaktadır. Üstderiden farklı olarak damarlanmıştır ve bu bölüme besin maddelerini ulaştırır.

Orta Altderi de ısı dengelemede çok önemli bir rol oynadığı gibi yara kapatmada da çok önemli bir rolü vardır.

PH ne anlama gelir?

"Potansiyel Hidrojen" ' in kısaltmasıdır. Eğer PH seviyesi 7'nin altında ise, çözelti asidiktir. Eğer 7'ye eşitse nötr, 7 üstü ise bazik veya alkalin bir çözeltidir. Derimizin PH seviyesi 5-6 seviyesinde olduğundan asidik olduğunu söyleyebiliriz.

Derinin fizyolojik PH seviyesinin korunması, kötü huylu ve zarar verici hücrelerin çoğalmasını önlemek açısından gereklidir. Hijyen eksikliği deri yüzeyi dengesine zarar verebilir.

Ürünlerin kulanılabilme süreleri ne kadardır?

Ürününüz açılmadıysa ve 3 yıldan daha az bir süre içerisinde üretilmişse, nemden ve sıcaktan korunmuşsa kulanılabilir durumdadır.

Ürününüzün üretim tarihini öğrenmek için bize ulaşıp ürününüzün üzerinde yazan seri numarasını ve geçerlilik süresini ( paketin üzerinde "m" harfiyle işaret edilen açıldıktan sonra ürünün azami kullanım süresini belirtir) bildirmeniz yeterlidir.

Ürün açıldıktan sonra, uygun sıcaklıkta saklanmış, hijyenik şartlarda kullanılmış, başka bir ürünle karışmamış ve her kullanımdan sonra itinayla kapatılmışsa, ürün birkaç aç boyunca bozulmadan saklanabilir.

Eğer ek bilgi almak isterseniz, Müşteri Danışma hattımız pazartesi-cuma günleri arası saat 9:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Numaramız, 0810 18 28 38 (KARŞILIKLI ÖDEMELİ HAT) 'dir ve arama ücretlendirmesi şehir içi arama tarifesi üzerinden yapılacaktır.

"Portakal kabuğu" dediğimiz şey nedir?

Vücut içinde olan bitenlerin vücut dışına çıkma eylemidir. Yağ hücrelerini ayıran çeperler deforme olur ve sabitlendikleri nokta üzerine baskı oluştururlar. Bu deformasyon cilt yüzeyinde "köpülenme" 'ye yol açar. Bu durum da deride portakal kabuğu denilen görünümü oluşturur.

Birçok selülit çeşidi var mıdır ?

3 Çeşit selülit vardır:

1) Yağlı selülit : Yağ hücrelerinin hacminin artmasıyla oluşur. Genellikle yumuşaktır ve sıkıldığında acı vermez.

2) Yerleşmiş, yağlı veya sudan yoksun selülit : Dokunulduğunda esnektir, solunum ve lif sorunları sonucunda ortaya çıkar. En belirgin göstergeleri, ağır bacaklar ve bu bölgelerde şişkinliklerdir.

3) Telli selülit : Dokunulduğunda sert ve sıkı olmakla birlikte acı veren bir selülit çeşididir. Uzun süreli yerleşmiş selülitlerdir, yok edilmesi ve dağıtılması oldukça güçtür ve portakal kabuğu olgusu deriyi sıkmadan da görülebilir haldedir.

Bütün vücudumuzda selülit oluşur mu?

Selülit genellikle, baldırların iç ve dış bölgelerinde, cinsel organın aşağı kısmında, kalçaların ve dizlerin iç kısımlarında ve kolların dış kısımlarında görülür.

Çatlak nedir?

Altderi, esnemeye karşı dayanıklılığını yitirdiğinde ortaya çıkmaktadır. Yağ bağlamlarının yönlendirmesine ve değişmesine bağlı olarak çatlaklar görülmeye başlar.

En çok görüldüğü yerler özelllikle hassas doku bölgeler, dokunun hasar zarar görmüş olduğu yerlerdir. Ani ağırlık değişimlerinde, gelişim dönemlerinde veya ergenlik çağında hormonel denge bozulur ve çatlaklar oluşur.

Erkekler selülitten koruyucu kremler kullanabilirler mi?

Erkekler selülitten etkilenmezler. Çok hareketli ve yağlı bir dokuları vardır ve beslenme dengesine göre bu yağ oranı azalabilir. Krem kullanımı mümkündür fakat erkek için alışılagelmiş bir durum değildir.

Kadındaki selulit ile erkekteki selulit aynı cins midir?

Hayır, adipositlerin boyutu ve şekli cinsiyete göre farklılık gösterir.

Kadında, adipositler dikey yağ tabakalarının bulunduğu yerde toplanır ve damarların ve sinirlerin etrafına yerleşir. Bunlar yüzeye dik olarak yerleşik olduğundan ciltte bir deformasyon meydana gelir, deri metalimsi bir yapıya bürünür ve "portakal kabuğu" olarak adlandırdığımız yapı ortaya çıkar.

Erkeklerde adipositlerin boyutları daha küçüktür ve daha eğik bir şekilde yerleşmişlerdir. Bu biçimlenme de "portakal kabuğu" yapısının oluşmasına engel olur.

Kadınlar selülitten erkeklere göre niçin daha fazla etkilenirler?

Selülit kadın dokusunun farklı bir şekilde biçimlenmesiyle oluşur.

Metalimsi yapıya bürünen deri, kadındaki yağ tabakalarının açılarak biçimlenmesi sonucu oluşur; çeperleri yüzeye diktir, fakat erkekte daha düzdür bu nedenle de daha az köpülenmeye sebep olur. Kadınların hormonel faaliyetlerinin de yağ metabolizmalarına etkisi vardır.

Koruyucu, sıkılaştırıcı ve köpülenme/selülit önleyici kremler arasındaki farklılıklar nelerdir?

Bu kavramlar etki ettikleri alanlara göre farklılık gösterir :

  • - Koruyucu kremler : Genel cilt bakımı.
  • - Sıkılaştırıcı kremler : Esneklik ve cilt kıvamına yönelik bakım.
  • - Selülit/Köpülenme önleyici : Selülite karşı koruyucu bakım.
Sellülitler hep aynı çeşit midir?

Gelişirken farklı aşamalarını görebiliriz :

- kapitonlaşmış ve sadece sıkıldığında görülebilen selülit

- kapitonlaşmış, ayaktayken görülen selülit

- kapitonlaşmış, ayakta ve yatarken görünen selülit

Selülit için bazı dönemlerin daha riskli olduğu söylenebilir mi?

Hormonel çalkantı dönemleriyle doğrudan ilişkili olduğundan, selülit, en çok ergenlik, gebelik, menapoz ve menapoz öncesi dönemlerde ortaya çıkar.

- Ergenlik döneminde, ostrojen hormonu, bazı bölgelerdeki yağlı dokularda farklılaşmaya yol açar; özellikle, baldır, kalça, karın ve basen bölgelerinde.

- Gebelik döneminde, hormon salgılanmasının artışı ile selülit ortaya çıkabilir.

- Menapoz döneminde, cilt metabolizması yavaşlar ve yağlar kullanımdan daha fazla depolanmaya başlar.

Selülit sorunu erkekleri ilgilendirir mi?

Fizyolojik sebeplerden ötürü, erkeklerin yağ dokuları kadınlarınki ile aynı şekilde yapılanmamıştır. Yağ hücreleri kadına oranla daha küçüktür ve cildin yapısına etki etmez. Kadında ise durum tam tersidir.

Selülit yerleştikten sonra onu tamamen veya bölgesel olarak yok etmek mümkün müdür, yoksa selülit kalıcı mıdır?

Kalıcı olarak yok edemeyiz fakat çok iyi sonuçlar elde edebiliriz. Bunu da iyi bir hijyen seviyesine erişerek yapabiliriz. Düzenli spor yaparak ve gerekli tedavi yöntemleri kullanılarak iyi sonuçlar elde edilebilir.

Selülitin ortaya çıkmasını hızlandıracak etkenler var mıdır?

Evet, öncelikle günlük hijyene bağlı etkenler vardır. Bunlar, spor faaliyetlerinin eksikliği, aşırı derecede sabit durma ve stres gibi etkenlerdir. Bir de fizyolojik etkenler vardır. Bunlar da sindirim sorunları, solunum sorunları, vücuttaki atıkların yanlış atılması veya fazla kilolardır.

Selülitin özü nedir? Nasıl Oluşur?

Normal zamanda, yağlu dokular, enerji ihtiyacımızı yönetmek için depolayıcı bir göreve sahiptir. Yağ depolama ve yağ boşaltma işlemi yağ hücrelerinin bünyesinde meydana gelir.

Fakat kadında, özellikle vücudun alt kısmında, hormonların etkisiyle, depolama faaliyeti öne çıkar ve depolama daha fazla meydana gelir. Adiposit olarak adlandırdığımız yağ hücrelerinde hacimler olarak artış gözlenir.

Kadında adipositler dikey yağ katmanlarında toplanmış ve telli çeperler tarafından ayrılmaktadır. Bu katmanlar cildin yüzeyine dik olarak durduklarından, adipositler büyüme eylemine geçtiklerinde deforme olacaklardır. Bu da ciltte bir deformasyona sebep olacaktır (parlak, çukurlu ve tümsekli cilt ile portakal kabuğu yapısı).

Dokunun yapısını, bölgesel kan dolaşımı hızının yavaşlamasıyla azar azar değiştirecek, hücreler arasında alışverişi yavaşlatacak ve toksinlerin birikmesine sebebiyet verecektir. Yüzeyde, portakal kabuğu yapısının gittikçe belirginleşmesine ve acı vermesine ek olarak cilt, hareketliliğini ve esnekliğini kaybedecektir.

Selülitin sebebi nedir?

Selüite yol açan dört farklı etken bulunmaktadır, bunlar :

  • - Hormonel etkenler
  • - Kalıtsal etkenler
  • - Beslenme etkenleri ve yaşam biçimi
  • - Solunum sorunları (lif ve damar sorunları)
olarak sıralanabilirler.
Yeniden şekillendirici, drenaj artırıcı ve sıkılaştırıcı kavramları arasındaki farklılıklar nelerdir?

Yeniden şekillendirici : Yeniden biçimlendiren, şekilleri tazeleyen.

Drenaj arttırıcı : boşaltımı kolaylaştıran, vücutta stoklanmış fazla suyun ve yağın atılması sağlayan

Sıkılaştırıcı : dokuların tıkanmasını önleyen.

Bahsedİlen sonuçlar en İyİ şekİlde nasıl elde edİlİr?

Şampuanlama tekniği aşağıda belirtilen yöntemle gerçekleştirilmelidir:

Saçları iyice ıslatmak. Şampuanı avuç içine alarak saçların tamamına yaymak. Parmak uçlarıyla hafif yuvarlak hareketler yaparak önce saç derisine sonra uzunluklara masaj uygulamak (kazıma veya kaşıma yapmadan). Köpüklü saçları 2 - 3 dakika dinlendirdikten sonra ılık suyla durulamak.

Erkeklerdekİ kepeklenmeyle kadınlardakİ kepeklenmenİn sebeplerİ aynı mıdır?

Evet. Kepek sorunu, cinsiyet veya etnik ayrım gözetmeksizin toplumun yaklaşık olarak %45'ni ilgilendiren bir konudur.

Kepek nedİr?

Kepekler deri hücrelerinin anormal bir faaliyet sergileyerek pullanarak dökülmesiyle ortaya çıkar.

Kepeklenmenİn sebebİ nedİr?

Malassezia Ovalis, mantarlar familyasından bir mikro-organizmadır ve saf saç derisinin %45'ni temsil eder.

Bazı bireylerde, bu mantar çoğalır ve saç derisinin buna karşı bağışıklık kazanmasına sebep olur. Deri yüzeyinin pullanarak dökülmesi hızlanır ve kepeklenme başlar.

Kepeklenmeyİ kolaylaştıran etkenler nelerdİr?

Birçok etkenden bahsedebiliriz : hormonel dengesizlik, stres, aşırı terleme, rahatsız edici veya uygun olmayan şampuanlar, saç derisine aşırı derecede masaj yapılması, sıcaklık ve ısı değişimleri (özellikle kışın soğuktan sıcağa doğru bir ısı değişimi gerçekleştiğinde) kepeklenmeyi kolaylaştıran etkenlerdir..

Kepekler yaşa bağlı olarak mı ortaya çıkar yoksa başka bİr sebebİ var mıdır?

Hayır, yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaz. Fakat dışa bağlı etkenler - stres, kirlilik.. ya da içe bağlı etkenler - saç derisi altındaki bulanıklık- mikrobik dengeyi bozup saç derisinin yenilenmesini hızlandırarak kepeklerin ortaya çıkmasını sebep olur.

Kuru ve yağlı kepekler nasıl fark edİlİr?

Kuru kepekler beyaz veya grimsi renktedirler ve küçük pullar şeklinde karşımıza çıkarlar. Bu kepekler en ufak bir fırçalamada kar tanesi gibi düşer. Kepekler kuru veya normal saç tiplerinde karşımıza çıkarlar.

Yağlı kepekler daha büyük boyutludur vücudun salgıladığı yağın yapışkanlığı ile toplanarak yağlı saç derilerinde bulunurlar.

Saçlardakİ kaşınma İle kepeklenme arasında nasıl bİr İlİşkİ vardır?

Kepekler, saç derisinin aşınmasına sebep olur. Bu hassaslaşma kaşınmaya neden olur. Bunun yayılmasını engellemek için kaşınmayı frenlemek gerekir.

Bu kepeklenme durumu saçların genelinde tedavi edilmediği sürece devam eder.

"Saç dipleri"ne boy işlemi uygulanırken oluşacak olumsuzlukları yok etmek için ne yapmak gerekir?

Çok basit : saçlarınızı boyarken daha önce kullandığınız boyanın aynısını kullanmanız yeterlidir. Kutuda bulunan talimatları dikkatlice takip edin : ürünün saç diplerine nasıl uygulanacağını ve ne kadar süre beklenmesi gerektiğini kutu üzerinden öğrenebilirsiniz.

Saçlarımın boyamadan sonra hangi renkte olacağını nasıl öğrenebilirim?

İşlemin sonucu sizin saçınızın doğal rengine bağlı olarak ve geçmişte uyguladığınız boyalara bağlı olarak değişir. Tüm boya kutularımızın üzerinde uygun şartlarda boyanmış saç renkleri bulunmaktadır.

Aynı gün içerisinde, bir kalıcı boyamadan sonra, bir perma veya bir düzleştirme yapmak mümkün müdür?

Bizim size tavsiyemiz, öncelikle perma veya düzleştirme işlemi yaptıktan sonra 15 gün bekleyip, daha sonra bir kalıcı boya işlemi uygulamanızdır. Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, Müşteri Danışma Hattı'mıza, pazartesiyle cuma günleri arasında, saat 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririm.

Bekleme süresine bağlı kalmak zorunlu mudur?

Evet. Bekleme süresi (ürünün tamamı saçların tamamına uygulandıktan sonra) kesinlikle ürünün kullanım talimatında belirtilen bekleme süresinden az veya çok olmamalıdır, çünkü tüm ürünler belirli bir bekleme süresine göre oluşturulmuştur. Boyayı belirtilen bekleme süresinden daha fazla bekletilmesine gerek yoktur çünkü renk pigmentleri zaten işlevlerini tamamlamışlardır.

Boyayı bekleme süresinden daha az süre bekletmek ise renk pigmentlerinin yeterince gelişmesine engel olacaktır.

Beyaz saçlarımı nasıl kapatırım?

Bazı boyalar beyaz saçların kapatılması açısından daha niteliklidir.Ürünlerin üzerindeki kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

Örneğin, "EXCELLENCE" adlı ürün, beyaz saçların kapatılmasını kusursuzca sağlamaktadır.Fakat "CASTİNG CREME GLOSS" adlı ürün, saçlarınızın %50'sinden fazlası beyaz ise tavsiye edilmeyen bir üründür.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından Müşteri Danışma Hattı'mıza, pazartesiyle cuma günleri arasında, saat 9:00 ile 19:00 saatleri arasında ulaşmanızı öneririm.

Bir saç boyası başka bir saç boyasının rengini açabilir mi?

Hayır. Bir saç boyasının rengini açabilmek için, öncelikle bir boya çıkartıcı kullanarak saçlarınızın boyasını çıkartıp sonra yeni bir renk uygulamanız gerekmektedir.

Sorunuz çok kişisel bir cevap gerektirdiğinden yazılı olarak açıklaması zor olmaktadır.

Renk çözme (renk çıkarma) eylemi çok teknik bir eylemdir ve seçilen renge saçınızın uyum sağlayabilmesi için işlemin son derece titizce ve uygun şartlarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle geçmiş boyalarınızla ilgili bütünsel bir teşhis koyarak isteklerinize uygun olarak sorunuzu cevaplandımak gerekir. Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Birçok renklendiriciyi karıştırabilir miyiz?

Biz tavsiye etmiyoruz. Rengi kişiselleştirmek için bu yönteme başvurmayınız, sonuç estetikten uzak olabilir. Bazı kombine röfleler kendi aralarında etkisizleşip sahte röfleler yaratabilir.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Boya kutularınızda bulunan boya sonrası koruyucu bakım kremini ayrıca satın alabilir miyim?

Bu bakım kremi sadece boya kutularında bulunmaktadır, ayrıca satılmamaktadır. Koruyucu bakım kremi saçın boyandığı gün saç derisindeki gözeneklerin kapanması için kullanılır ve bu şekilde rengin sabitleşmesini sağlar.

Saç renginizin bakımı için, özel olarak boyalı saçlar için tasarlanan ürünlerimizden kullanmanızı tavsiye ederiz. Saç liflerinin bakımını yapan bir şampuan saçınızı ve saç renginizi uzun süre korumanızı sağlar. Koruyucu bir şampuan, bakım kremi veya bir koruyucu maske saç uçlarınızı tedavi edebilir.

Ek bilgi almak isterseniz, size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Boyama sonucunda saç rengim kızıl/mor bir renge dönüştü

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Boyayı saça uygularken masaj yapmak önemli midir?

Evet, gözardı edilmemesi gerekir. Bekleme süresinden sonra, saçları yıkamadan hemen önce, biraz ılık suyla saçınızdaki boyayı kazımadan iki dakika boyunca, hafif hareketlerle masaj yaparak boyayı saça yedirin.

Bu aşama, olası boya taşmalarını önler ve pulların kapanmasını sağlayarak saç rengini sabitleştirir. Daha sonra başınızı dikkatlice yıkamaya başlayın ve suyun rengi normal rengine dönüşene kadar devam edin ve son olarak da kutudaki son formülü (koruyucu bakım kremi) uygulayın.

Cilt alerjisi testi nasıl yapılır ?

Bu ürün, bazı istisnai durumlarda ağır alerjik durumlara yol açabilir. Bu alerji riskine karşı aşağıdaki talimatlara uyulması gerekmektedir :

• BU ÜRÜNÜ AŞAĞIDAKİ DURUMLARDA KULLANMAYINIZ :

1) Bir boya ürününe karşı reaksiyon gösterdiyseniz

2) Saç deriniz aşınmış veya yıpranmış ise

• SIYAH KINA DÖVMESİ : Bir kere de olsa, siyah kına dövmesi yaptırdıysanız, farkında olmadığınız halde alerjik olma ihtimaliniz vardır. Bu ürünü, 48 öncesinde cilt alerji testi yapmadan kullanmayınız.

CİLT ALERJİ TESTİNİN YAPILMASI

• Varsa küpelerinizi çıkartınız. Kulağınızın arkasına bir bozuk para büyüklüğündeki ürünü bir kulak pamuğuyla uygulayınız :

• Bir damla "konsantre renk" A'yı, A tüpünden alıp uygulayınız. Olası lekelere karşı, A tüpünden alınan damla alınırken dikkatli bir şekilde, tüpün ağzının yukarıya dönük olmasını sağlayıp hafif baskıyla alınız. Daha sonra A tüpünü dikkatlice kapatınız.

• Hafif bir miktar "renklendirici krem" A'yı en büyük tüpten alıp, "konsantre renk" ' i uyguladığınız alana uygulayınız ve 2-3 dakika kuruma süresi bırakarak uygulayınız. Daha sonra büyük tüpü dikkatlice kapatınız.

• İşlem yapılan bölgeyi yıkamadan, üzerini kapatmadan ve dokunmadan 48 saat bekleyiniz.

Eğer bu süre zarfında, testi uyguladığınız böllgede veya etrafında anormal tepkimeler, kaşınma, şişme veya bir şişme farkederseniz, BOYAMAYI GERÇEKLEŞTİRMEYİNİZ.

Daha önce saç boyası kullandım ve alerjik bir tepkimeyle karşı karşıya kalmadım, yinede cilt alerjisi testi uygulamalı mıyım?

Evet, herzaman, boyamadan 48 saat önce, ürünün içerdiği maddelere karşı bir hassas olup olmadığınızdan emin olmak için bu testi uygulamalısınız.(bakınız: kullanma kılavuzu)

Doğrudan boyama nedir?

Hiçbir teknoloji bu kadar özgürlük olanağı tanımaz. Doğal saçlara uygulanan bir yöntemdir ve koyu veya hafif röflelerin tamamını kapsar. Radikal değişim yapmadan değiştirmektir.


-- Yanıcı yoktur,

-- Amonyak yoktur

-- Birkaç şampuanlamadan sonra hafifleşir, doğallaşır.

Püf noktası : kalıcı olmayan veya doğrudan uygulanan boyalar guvaş sayesinde doğal rengin üzerine yapışır.

Amonyak ve yanıcı olmayan bu boyalarda doğrudan boyama yapan renklendirici birleşimler vardır. Tüp veya kabın içinde oluşturulmuş olduğundan, saç dokusunun yüzeyine konar ve saç dokusunun melanin rengini değiştirmez.

Renk sonucu ? Tonları dinamik kılar, röfleleri canlandırır, hafifletir veya yoğunlaştırır. Doğal saç renginize uygun bir ton ya da biraz daha koyusunu seçmeniz yeterlidir. Şampuanla yıkamalar sonucunda renk yavaş yavaş kendini bulur ve saçın geneline yayılır. Kusursuz bir şekilde ve yavaşça özündeki renge kavuşur.

Kimlere yöneliktir ? Doğrudan boyama tekniği özellikle ilk

boyamalarını gerçekleştiren genç kadınlara yöneliktir. Pişmanlık duymadan yapılan ve istediğimiz rengi yapabileceğimiz bir tekniktir.

NOT : Beyaz saçların kapatılmasını ve saçların renginin açılmasını sağlamaz.

Dövmem var, saç boyası yapmam doğru olur mu?

Daha önce geçici dövme veya siyah kına yaptırdıysanız, P.P.D maddesine karşı duyarlı hale gelmiş olabilirsiniz. Boya yapıp yapamayacağınızı öğrenmek için, kesinlikle cilt alerjisi testini boyamadan 48 saat önce yapmalısınız (bakınız: kullanma kılavuzu). Herhangi bir etkiden şüphelenirseniz doktorunuza başvurun.

Son yıllarda, çok sayıda alerjik durumun saç boyalarından kaynakladığı tespit edildi, halbuki bu alerjik durumlar dövmelerden ve kınalardan kaynaklanmaktadır. Bu dövmeler, tıbbi kontrol ve denetimden uzak uygulandığından, bazı renklendirici maddelerden aşırı dozda bulundurmaktadır. Bu da P.P.D(paraphénylènediamin) oranının yönetmeliklerde belirtilenden daha fazla oranda olmasına yol açmaktadır. Bu nedenle bu dövmeler P.P.D maddesine karşı alerjik durumları arttırmıştır.

Ani ve arka arkaya oluşan, dövmelerden kaynaklanan istemsiz cilt tepkimeleri Fransa Sağlık Ürünleri Güvenliği Ajansı'nı belirli önlemler almaya itmiştir.

Bu geçici dövmeler, egzamalara yol açtığı gibi ağır sağlıkproblemlerine de sebep olabilir.

Gebellik dönemi süresince saçları boyamak doğru olur mu?

Eğer saçlarınızı gebeliğiniz sırasında boyayacaksanız size, düzenli olarak konrole gittiğiniz doktordan tavsiye almanızı öneririz.

Doktorunuz size saçlarınızı boyama izni verdikten sonra, güvenlik testine ve sürecine uymanız gerekmektedir.

Bu da 48 saat öncesinde uygulanan cilt alerjisi testidir.

Çok istisnai de olsa, saç boyalarına karşı bazı tüketicilerin alerjisi olduğu bilinmektedir. Her boyamadan önce sistematik olarak uygulanacak olan bir cilt alerji testi, ürüne karşı duyarlı olup olmadığınız konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.

L'OREAL PARİS tüketicilerine bu durum hakkında, önlem alınması bağlamında kesinlikle bilgi vermektedir. Ürünlerin üzerindeki açıklamaların bulunduğu kısımda, kutuların ön cephesinde, sarı bir üçgen bulunur ve bu bilgiler burada yer almaktadır: " BOYAMA İŞLEMİ CİLTTE ALERJİK BİR TEPKİMEYE YOL AÇABİLİR; LÜTFEN TALİMATLARA UYUNUZ"

Bu test hakkında daha kapsamlı bilgiyi Müşteri Danışma Hattımızdan alabilirsiniz. Danışma Hattımız pazartesi- cuma günleri arası, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde hizmetinizdedir.

Gözlükleriniz var mı?

Renklendiriciler ve boyalar gözlüklerinizin saplarını boyayabilir. Boyadan korumak için mutfakta kullandığımız transparan ambalajla sarabilirsiniz.

Eğer elinizin altında bu ambalajdan yoksa, bant ile sarabilir veya son çare olarak renklendiricilerden etkilenmeyen yağlarla silebilirsiniz. En iyisi herzaman kullanmadığınız eski bir gözlüğü kullanmak olacaktır.

Hangi rengi seçmeliyim?

Eğer saçınız tamamiyle doğal ise ve iki ton arasında tereddüt ediyorsanız, açık olan tonu seçin. Rengi çok açık bulmanız durumunda, saç renginizi koyulaştırmak her zaman daha kolay olacaktır.

Hangi ürünü kullanmalıyım?

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Kalıcı boyama yöntemi nedir?

Boyanın en etkili olduğu yöntemdir. En ince dönüşümden en radikal dönüşüme kadar tüm istekleri karşılar. Sadece kalıcı boyama yapıldıktan sonra tüm diğer eylemler gerçekleştirilebilir : boyama, biraz veya daha çok renk açma, beyaz saçların tamamını kapama gibi.

Bu renkler koyulaştırma, renk açma eylemlerini uzun vadeli süreler için uygular.


-- Beyaz saçların %100'ünü kapatır,

-- Tüm diğer renklendirmeler ve röfleleri uygulamaya müsaittir,

-- Bakım gerektirir.

Püf noktası : " 2'si 1 arada" uygulamasını yapabilen tek teknolojidir : hem renk açıp hem de istenen tonda daha iyi boyanmasını sağlar. Oksijenli su yardımıyla yapılır, amonyak ve diğer boya uyarıcıları kullanılır, kullanılan küçük renksiz moleküller daha sonra havayla temasa geçip renklendirme yapar.

-- Solüsyon gözenekleri açarak pigmentleri melanine dönüştür, suda çözünebilen hale sokar.

-- Amonyağın etkisiyle oksijen açığa çıkar, bu da saçın içindeki uyarıcıları renklendiriciye dönüştürür.

Gözenekler tekrar kapanır, boyanmış pigmentler saç dokusunun içerisinde hapsolmuş bir şekilde kalır.

Renk sonucu? Kalıcı boyama istediğimiz gibi boyama yapmamıza olanak sağlayan bir yöntemdir; açık, koyu, aynı tonlar, farklı tonlar, röfleler vb. Bu aynı zamanda beyaz saçları % 100 kapatabiln tek etkin yöntemdir.

Etkisi daha kalıcıdır : Kesinlikle daimidir çünkü saç renginin özünü değiştirir. Sadece yeni çıkan saçlar aynı renkte olmaz. Kullandığınız renge ve beyaz saç oranınınıza göre saç diplerinde çok az etki kaybı olur. Bakımı kolaydır, 4 ie 6 haftada bir boyamayı tekrar gerçekleşirmek gerekir.

Kimler içindir ? Bütün renklendirme ve boyama seven ya da beyaz saçlarını örtmek isteyen tüketicilerimiz içindir. Bununla beraber ton arayışı içinde olan genç bayanların da tüketim alanına giren bir yöntemdir.

Saç diplerindeki ton farkı kaçınılmazdır.

Karışımı nasıl hazırlamalıyım?

Eğer ürününüzde farklı boyama tüpleri bulunuyorsa ve karıştırılması gerekiyorsa, son anda karıştırın, aksi takdirde karışım etkisini kaybedebilir.

Özellikle karışımı gerçekleştirdikten sonra uygulayıcının kapağını açmayı unutmayın.

Kendi renk tonumu bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Her mağazamız stoklarını ve siparişlerini kendileri yönettiğinden, ürününüzün geliş tarihi ile ilgili doğru bilgiyi almak için gittiğiniz mağazanın reyon şefinden bilgi alabilirsiniz.

Kullanım önlemleri nelerdir?

Öncelikle cildiniz daha önce bu tarz ürünlere tepkime göstermişse ürünü kullanmayınız, mutlaka doktorunuzla irtibata geçiniz.

Tüm boya ürünlerimiz belirli bir kullanıma göre tasarlanmıştır ve işlevleri belirlidir. Kullanma kılavuzuna uyunuz. Yapmanız gerekenler şunlardır :

• uygun eldivenleri takmak,

• yıpranmış, aşınmış veya hassas bir saç derisine ürünü uygulamamak,

• kirpik, kaş gibi bölgelerin boyanması için kullanmamak,

• tüylerin renklerinin değiştirilmesi veya çıkarılması için kullanmamak,

• ürünün gözle temasını önlemek, temas etmesi halindeyse su veya uygun bir ilaç aracılığıyla gözleri yıkamak.

Niçin eldiven kullanmalıyız?

Eldivenleri kullanmanız gerekmektedir, aksi takdirde el ve tırnaklarınıza boya bulaşabilir. Tüm saç boyalarımızın kutularında eldiven de bulabilirsiniz.

Önemli ipuçları nelerdir?

Her boyama işlemi, güzel ve estetik bir sonuç elde edilebilmesi açısından teknik bilgi sahibi olunarak yapılmalıdır. Sizlere aşağıda, boya yaparken hiçbir zaman unutmamanız gereken birkaç ipucu ve püf noktası vermek istiyoruz :

• Eğer çok fazla beyaz saçınız varsa, boyamaya beyaz saçlarınızın yoğun olduğu bölgeden başlayın.

• Eğer saçlarınız ensenizi kapatmıyorsa, bu bölgenin boyanması sırasında özen gösteriniz. Kadınlar bu küçük ayrıntıyı genelde unuturlar.

• Eğer saçlarınız uzun ise, ürünü uzunluklara iyice yaymalısınız ki homojen bir renge sahip olabilesiniz.

Saç boyaları saçları yıpratır mı?

Hayır, bekleme sürelerine ve kullanım talimatlarına sadık kalındığı sürece yıpratmaz. Bununla beraber size tavsiyemiz, ani ve sık renk değişimlerine ve renk çözücülerine başvurmamanızdır. Çünkü hassaslaşan bir saç parlaklığını kaybeder. Saç uyguladığınız boya rengine farklı bir şekilde tepki vererek beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Yumuşak ve parlak bir saç yapısını korumak için L'OREAL PARİS, sizler için, saç sağlığını ve parlaklığını koruyan yeni formüller geliştirmektedir.

Saç boyaları, rengi eski haline dönmüş veya rengi açılmış saçlara uygulanabilir mi?

Boyalarımız birçok ürünle uyum halinde olabilir. Bununla birlikte, size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, 0800 211 02 49 numaralı Müşteri Danışma Hattı'mıza, pazartesiyle cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç boyam beyaz saçlarımı kapatmadı.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç boyamanın saçların dökülmesinde bir etkisi var mıdır?

Kesinlikle hayır. Saç dökülmesi özellikle iç organizmanın yalnış bir şekilde işlemesine (hormonel değişiklikler, beslenme eksikliği, aşırı yorgunluk, tedavi ilaçlarının kullanımı) ve saç derisinde bulunan tüy bölümünün yanlış işlemesine bağlıdır.

Boyama eylemi saç derisinin görünen kısmına yani kılcal liflere uygulanır.

Saç boyamın rengi tutmadı.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç rengim çok açık/beyaz. Ne yapmalıyım?

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç rengim gri/yeşil/ maviye dönüşüyor. Ne yapmalıyım?

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç rengim ile ilgili boyama işleminin sonuçlarını düzeltmek açısından tavsiyelere ihtiyacım var.

Size kişisel bir çözüm bulunabilmesi açısından, sizi 0800 211 02 49 numarasından ulaşabileceğiniz Müşteri Danışma Hattı'mıza, pazartesiyle cuma günleri arasında, saat 9 ile 19 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririm.

Saç rengim solmaya başladı, ne yapmalıyım?

Bir saç boyasının parlaklığını korumak için, boyalı saçlar için özel olarak hazırlanan formülleri kullanmak gereklidir. Bu, aynı zamanda çevreden gelebilecek etkileri de en aza indirir. (güneş, rüzgar, ışık...)

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saç renginin bakımı en iyi şekilde nasıl yapılmalıdır?

Saç renginizin parlaklığını korumak için, ELSEVE COLOR VIVE ailesini ve özel olarak boyalı saçlar için hazırlanmış ürünlerini keşfediniz. Bu ürünler şampuanlar, sıvı saç kremleri, anında onarıcı bakım kremleri, bakım serumları ve saç maskeleridir.

Saça boya uygularken lekelenmeyi nasıl önleriz?

Boya kutunuzun içerisindeki eldivenleri kullanın. Eğer buna rağmen leke oluşursa, lekelenen bölgeyi, şampuanlanmış bir pamukla temizleyin.

Saçı tekrar boyamadan önce ne kadar beklemek gerekir?

Eğer doğrudan uygulanan bir boya kullanıyorsanız(1.grup), 6 ile 8 şampuanlamadan sonra tekrar bir boyama yapabilirsiniz.

Eğer bir ton üzerine başka bir ton ile yapılan boyamadan yaptıysanız (2.grup), yeni bir boyamayı, rengin canlılığına ve parlaklığına ulaşması için 6 ile 8 hafta arasında bir süreden sonra yapmanız tavsiye edilir.

Eğer daimi bir boyama yaptıysanız (3.grup), yeni bir boyama için saçınızın eski rengine kavuşmaya başlamasını beklemeniz tavsiye edilir. Yani saçınızın uzama süresi göz önüne alınırsa, 4 ile 6 hafta arası iki uygulama arasındaki ortalama süredir.

İncelediğimiz son iki durumda, "saç renginin bakımı" bölümündeki boyanmış saçların kullanım kılavuzuna bağlı kalarak yapılması tavsiye edilir.

Saçımın rengi çok kırmızı/turuncu/sarı oldu.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saçımın rengi çok koyulaştı.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

Saçları yıkamak gerekir mi?

Uygulayacağınız boya çeşidine bağlı olarak değişir. Kalıcı boyama ve tonlama yöntemi herzaman şampuandan önce yapılır. Derinin salgıladığı yağ (sebum), saç derisinin ve deri kılcallarının korunması açısından önemli rol oynamaktadır.

Doğrudan boyama ise tam tersine temiz saçlara uygulanarak öncesinde şampuanlama yapılamamalıdır (doğrudan boyama her şampuanlamada etkisini arttırır).

Saçlarıma kına yaktım : bir boyama yapmam sakıncalı olabilir mi?

Kına yakmadan önce veya yaktıktan sonra saçlarınızı düzenli bir şekilde boyamanız tavsiye edilmez. Bilindiği üzere, bu ürünler oksijenli boyalarla uyuşmayan maddeler içerir ve bu iki karışım saçlarınızı kırılganlaştırabilir ve/veya saçlarınıza zarar verebilir.

Tek yapmanız gereken saçlarınızın tamamen uzamasını bekleyip veya kınalı/boyalı bölümlerin kestirip, saçlarınızı tamamen doğal haline geri döndürdükten sonra boyayı uygulamak olacaktır.

Saçlarımın rengini nasıl açabilirim?

Sizin özel bir çözüm bulunabilmesi açısından, Müşteri Danışma Hattı'mızı, Pazartesi'den Cuma'ya , saat 9:00 ile 19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Şu anda üretilmeyen ürünlerden nasıl tedarik edebilirim?

Ürününüze sadık kalma isteğinizi anlayışla karşılıyoruz, fakat ürününüzün her zaman üretilmediğini bildirmek isteriz. Sizi, yeni bir ürünün seçimi konusunda yardımcı olmak açısından, hipermarketler/süpermarketler veya büyük mağazalardaki satış noktalarımıza davet ediyoruz.

Ürününüzü değiştirmek veya ek bilgi almak isterseniz, size uygun olan herhangi bir tarihte L'OREAL PARİS'in Danışma Hattından (0800 211 02 49), pazartesiden cumaya saat 9:00-19:00 saatleri arasında bizlere ulaşabilirsiniz.

Ton üzerine ton (Tonlama) yöntemiyle boyama nedir?

Kalıcı ama etkisiz olmakla beraber, saç diplerinin görünür halde olmasının yanında tatmin edici sonuçlar sunmaktadır. Kadınlar saçlara parlaklık kazandırmak ve gölge yaratmak için bu yöntemi sıklıkla kullanırlar. Saçların tam olarak doğal rengini değiştirmeden farklı bir röfle yaratarak, saçı farklı bir renkle kaplarlar, beyaz saçlı kadınlar da bu yöntemi sıkça kullanır.

Beyaz saçların kapatılması açısından önemli bir yöntemdir.


-- Solgun bir tonu hemen parlaklaştırır,

-- Saç dibi etkisini ortadan kaldırır,

-- Doğal renk üzerine kalıcı röfleler yaratır,

-- %50 oranında beyaz saçları kapatır,

Püf noktası, amonyaksız bir boyama yapmaktır. Bu boya alkalik bir etken ile oluşturulmalı, hafif ve yoğun olmamalıdır.

Boyanın içerisinde, sonradan boyaya dönüşen uyarıcı bileşenler bulunur. Getirdikleri pigmentler saçın rengini değiştirmez ve saç doğal rengini korur ; saçın içine girerek cilt dokusunun dibine kadar inmezler.

Sonuç ? Tonlama teknolojisi saç rengini kalıcı olarak 6 ile 8 hafta arasında sabitler. En önemli kozu : saç diplerinde ton farkı oluşmaz çünkü doğal renge sadık kalan bir yöntemdir.

Tonlama ile yapmamız gereken, doğal renge yakın veya biraz daha koyu bir ton seçmektir. Fakat saçların rengini açmak olanaksızdır.

Kimler uygular ? Tonlama öncelikle 30-49 yaş arasındaki kadınların ilk beyaz saçlarını kapatmak için uyguladıkları bir yöntemdir ve doğal saç renklerinde radikal değişikler yapmamaktadır.

Buna karşı hızla yayılan bir yöntemdir ve her gün daha çok tüketici bu yöntemi benimsemektedir. Bunlar özellikle 20 yaş altı tüketici kitlesidir.

NOT : Saçların rengini açmada veya radikal olarak rengi değiştirmede kullanılmaz. Aynı zamanda beyaz saçların %50 sini kapatmak için de kullanılmaz.

Tonlama yöntemiyle kalıcı boyama yöntemi arasındaki fark nedir?

Tonlama yöntemi yumuşak ve amonyaksız bir boyama yöntemidir. Saçınızın rengini açmaz, üstelik saçınız röfleli olsa da olmasa da doğal saç renginizle uyum içerisinde olur. Tonlama yöntemiyle yapılmış bir boyama ancak 6 ile 8 hafta sonra zayıflamaya başlar.

Kalıcı boyamada ise, saçınızın doğal rengi açılır, koyulaşır veya doğal rengini daha da canlılaştırır. Kalıcı boyama, radikal bir renk değişimde yoğun renklerde kullanılır ya da doğal saç renginize yakın bir renk yakalamanızı sağlar. Kalıcı boyamada saçınızın rengi zayıflayıp açılmaz. Yeni çıkan saçların bakımı 4 ile 6 haftalik dilimlerle gerçekleştirilmelidir.

Ürün karıştırıldıktan sonra saklanabilir mi?

Hayır. Ürünü karıştırdıktan sonra kapağını açıp bekletmeden uygulamaya başlamanız gerekir. Tüpü, kullanımdan sonra dibinde boya kalsa bile hemen çöpe atmanız gerekmektedir.

Üründeki maddelerden biri gözümle temas ederse ne yapmalıyım?

Derhal gözlerinizi su ile yıkayın, eğer lens kullanıyorsanız, gözlerinizi yıkamadan önce lensinizi çıkartın.

Ürünlerinizle saçlarımdan başka birşeyi boyayabilir miyim?

Saç boyaları, sınıflandırmaları ne olursa olsun, tamamiyle saçlara yönelik boyalardır. Saç harici tüyleri boyamak için oluşturulmadığı gibi diğer organlarla da temas etmemelidir.

Ürünü alır almaz doğrudan boyama işlemine geçmemiz doğru olur mu?

Hayır. Ürün alerjik bir tepkimeye ve hatta bazı durumlarda ağır sonuçlara yol açabilir. Öncelikle hassasiyet testini boyayı uygulamadan 48 saat önce yapmanız ve bunu her kullanımdan önce yapmanız gerekmektedir.

Ürününüzü başka bir renklendirici boya üzerine kullanabilir miyim?

Ürünlerimiz birçok farklı ürünle uygulanabilir özelliktedir. Bununla birlikte istediğiniz sonucu almanız açısından, bize 0800 211 02 49 Müşteri Danışma Hattı'mızdan, pazartesi ile cuma günleri arasında, 9:00 ile 19:00 saatleri dahilinde ulaşmanızı öneririz.

GİRİŞ YAPIN

Üye iseniz, aşağıdaki bölümden kendinizi tanıtınız :

Bülten

L'Oréal Paris Bülten üyeliğimi sonlandırmak istiyorum

Şifremi unuttum

E-MAIL ADRESİNİZi yazınız; şifreniz e-mailinize gönderilecektir.

Arkadaşına gönder

Bize sağladığınız e-mail adresleri sadece istenilen makaleleri göndermek amaçlı kullanılacaktır ve saklanmayacaktır.

Gönder

Bültenimize üye olun

L'Oréal Paris e-posta bültenlerini almak için kayıt yaptırın : en çok konuşulan sezon trendleri ve yepyeni ürünler, size özel fırsatlar, güzellik promosyonları, uzman tavsiyeleri ve daha birçok sürpriz sizi bekliyor !

Üye olmak İstİyorum

L'Oréal Paris Bülten üyeliğinden ayrılmak için tıklayın.

UZMAN YARDIMI İSTER MİSİNİZ?
Bize telefon ya da e-mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz. L'Oréal Paris'e danışmak için 0 800 211 02 49