''Güzellik herkesin hakkıdır.''

AishwaryaRai L'Oréal Paris için

BİYOGRAFİSİNİ, GÜZELLİK İPUÇLARINI OKU VE BAŞARILARINI KEŞFET

Güzellik Elçileri

Çekici bir kadın için renkli bir kariyer

Uluslararası film endüstrisindeki yeri Cannes Film Festivali’ne, Partice Chéreau başkanlığı altında jüri üyesi olarak katılmasıyla tescillenmiş oldu. 2003 Ekim ayında Time dergisine kapak oldu ve ertesi sene dünyanın en itibarlı 100 insanı arasında seçildi. Aynı yıl Hello dergisi tarafından 2003 yılının en seksi kadını seçildi. 2005 yılında CBS medya grubu ona “Dünyanın En Güzel Kadını” adlı meşhur programı için 60 dakikalık bir süre ayırdı. Kısa bir zaman sonra onu dünyanın en ünlü talk showlarından biri olan “Oprah Winfrey Show”da gördük. 2003 başlarında Bollywood güzeli Aishwarya, Martin Hendorsan’a cevabını vererek, çekimleri 2004 yılında başlayacak olan Jane Austen’in ünlü romanı Pride and Prujudice’un sinema uyarlamasında oynamıştır. Hayranları tarafından onuruna açılan 1700 internet sitesinin yanısıra, kendi resmi sitesi www.AishwaryaWorld.com ile her zaman hayranlarına bir tık kadar yakındır.

Model ve Aktrist Aishwarya ülkesinde bir simgedir.

Hindistan’ın en büyük yapımcılarından Yash Chopra, Sanjay Leela Bansali ve Subhash Ghai, Hint sinemasının temel taşları olan dans ve pandomimi birleştiren büyük rollerde ona güvenmişlerdir ve Aishwarya birkaç yıl içinde Bollywood’un yeni yıldızı olmuştur. Aishwarya, Hint kadınlarının gözünde iş hayatını büyük bir azimle yürüten özgür ve modern kadın ikonu haline gelmiştir. Başrolünü oynadığı DEVDAS adlı filmin 2002 Cannes Film Festivali’nde gösterime girmesi tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Filmin festivale katılım hakkını elde etmesi, Bollywood’un o güne kadarki en büyük başarılarından biriydi. Aishwarya bu film ile Hindistan’ın Oscar’ı anlamına gelen “Filmware Award” ödülüne layık görüldü ve dünya çapında bir üne kavuştu.

Onun büyük nedeni:

Aishwarya Rai büyük işlere imza atıyor. Yardıma ihtiyacı olan Hindistanlılar için kendi adını taşıyan bir vakıf kurduğu gibi, beyin kanseriyle mücadele eden derneklere yardım toplama görevi de üstlenmiştir. 2009 yılında Smile Train vakfının iyi niyet elçisi seçilmiştir.

L'Oréal Paris bültenine üye olmak için kayıt olun.

Kapat

BÜLTEN

Kapat

Bülten üyeliğimi iptal ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Arkadaşına gönder

Kapat
Teşekkürler, e-mailiniz gönderilmiştir
Gönder

Bize sağladığınız e-mail adresleri sadece istenilen makaleleri göndermek amaçlı kullanılacaktır ve saklanmayacaktır.