Saadet Işıl Aksoy'un Öyküsü

1983 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Saadet Işıl Aksoy akıcı bir şekilde Türkçe, İngilizce ve Fransızca konuşuyor. New York Oyunculuk Akademi’sinde değerli koçlardan oyunculuk eğitimi aldı ve Cannes, Venedik ve Toronto Film Festivallerinde ülkemizi temsil etti.

Yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı Yumurta filmi, oyuncunun ilk beyazperde deneyimi olmakla birlikte 2007 yılında Şili’nin Valdiva Uluslararası Film Festivali’nde ve 2007 Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandırdı.

2007 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Behlül Dal Genç Yetenek Özel ödülünü kazandı. 2008 yılında ABD yapımı olan "A Beautiful Life" adlı filmde ve aynı sene içerisinde başrollerini Mert Fırat ile birlikte paylaştığı "Başka Dilde Aşk" filminde, 2011 yılında ise "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Prenses Victoria rolüyle yer aldı.

Yönetmenliğini Sergio Castellitto’nun üstlendiği ve Penelope Cruz ile birlikte rol aldığı "Sen Dünyaya Gelmeden" adlı film ile iyi bir itibar kazandı. Oyuncunun bugüne kadar toplamda 10 tane filmi ve 6 tane televizyon dizisi bulunmaktadır.

GİRİŞ YAPIN

Üye iseniz, aşağıdaki bölümden kendinizi tanıtınız :

Bülten

L'Oréal Paris Bülten üyeliğimi sonlandırmak istiyorum

Şifremi unuttum

E-MAIL ADRESİNİZi yazınız; şifreniz e-mailinize gönderilecektir.

Arkadaşına gönder

Bize sağladığınız e-mail adresleri sadece istenilen makaleleri göndermek amaçlı kullanılacaktır ve saklanmayacaktır.

Gönder

Bültenimize üye olun

L'Oréal Paris e-posta bültenlerini almak için kayıt yaptırın : en çok konuşulan sezon trendleri ve yepyeni ürünler, size özel fırsatlar, güzellik promosyonları, uzman tavsiyeleri ve daha birçok sürpriz sizi bekliyor !

Üye olmak İstİyorum

L'Oréal Paris Bülten üyeliğinden ayrılmak için tıklayın.

UZMAN YARDIMI İSTER MİSİNİZ ?
Bize telefon ya da e-mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz. L'Oréal Paris'e danışmak için 0 800 211 02 49