UZMANLAR

SAÇ BOYAMA UZMANI

Kendi bölgesinde Jean Louis David'in salonlarında kariyerine başladı ve kendisini farkettirmekte gecikmedi. Paris'te yardımcı eğitici olması teklif edildi ve başkentte onun için bir kapı açıldı; başarı sinyalleri geliyordu. Bir yıl sonra, Jean Louis David'in salonları yeni renklendirme teknikleri geliştirmesi için sanat yönetim pozisyonunu ona emanet etti. İlk işi renklendirme konusunda müşterilerin güvenini tazelemek oldu çünkü renklendirme ürünlerine karşı negatif bir yaklaşım vardı. Sadece 19 yaşındayken L’Oréal Paris ona mankenlerin saçlarını boyamasını teklif etti. Kendisine bir isim yaptı, en önemli şey olan modellerin güvenini kazandı ve artık mankenler ondan başkasına gitmemeye başladı. Moda dünyasında vakit geçirdikten sonra manken ajansı Elite'den gelen booker teklifini kabul ederek bu alanda ilk adımını attı. Mondino ve Lindberg gibi fotoğrafçılarla çalışarak Christophe renklerin spot ışıklar altındaki tonlarını keşfetti, cilt ve gözleri değerlendirmeyi öğrendi.

Önemli Tarihler

1971 : 
Troyes'de dünyaya geldi.
1985 : 
Renk uzmanlığının ilginç bir meslek olduğunu keşfetti ve bu alanda uzmanlaşma kararı aldı.
1990 : 
Elite'den gelen booker'lik teklifini kabul ederek bu alanda ilk adımını attı. Büyük starlarla çalıştı: Sybil Buck, Catherine Deneuve, Andie MacDowell, Fanny Ardant, Emmanuelle Béart, Jeanne Moreau, Uma Thurman, Chiara Mastroianni, Céline Dion, Tilda Switon, Faye Dunaway.
1995 : 
Boya ve saç bakımı konseptini geliştirmiş ilk salonlardan birini açtı.
2004 : 
L'Oréal Paris'in renk uzmanı oldu.

"Ben kadınları sözlerinin ve beklentilerinin ötesinde, onları anlamayı öğrendim"

Renklendirme , güzellik rutini

24 yaşında boya ve saç bakımı konseptini geliştirmiş ilk salonlardan birini açtı. Catherine Deneuve, Emmanuelle Béart, Kristin Scott-Thomas gibi en ünlülerin saçlarını yapmış ve renklendirme simgesi olarak moda dergilerinde yer almıştır.

"Saç sağlıklı olmadığı sürece, güzel saç rengi yoktur."

OK

L'Oréal Paris bültenine üye olmak için kayıt olun.

Kapat

BÜLTEN

Kapat

Bülten üyeliğimi iptal ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Arkadaşına gönder

Kapat
Teşekkürler, e-mailiniz gönderilmiştir
Gönder

Bize sağladığınız e-mail adresleri sadece istenilen makaleleri göndermek amaçlı kullanılacaktır ve saklanmayacaktır.